مسئول اورژانس هوایی ارومیه؛

اورژانس هوایی ارومیه جان پنج بیمار  را نجات داد 

1403/03/09 - 11:36 - کد خبر: 113956 نسخه چاپی

نصر: مسئول اورژانس هوایی ارومیه گفت: عصر امروز بالگرد اورژانس آذربایجان‌غربی با سه سورتی پرواز متوالی، جان پنج بیمار را نجات داد.

به گزارش نصر، «سیامند ناظر» سه‌شنبه شب در گفت‌وگویی اظهار کرد: این بالگرد در اولین پرواز نوزاد سه قلوی نارس را برای ادامه سیر درمان از اشنویه به ارومیه انتقال داد و هم‌اکنون نوزادان در بیمارستان تخصصی اطفال شهید مطهری ارومیه تحت نظر هستند.
وی افزود: پس از انجام اولین پرواز، بلافاصله دومین پرواز بالگرد برای انتقال مصدوم ۲۴ ساله با شکایت ترومای متعدد و نیازمند دریافت خدمات تخصصی انجام شد و مددجو با اقدامات پیش بیمارستانی پیشرفته حیات، از سردشت به ارومیه منتقل و توسط اورژانس زمینی به بیمارستان امام خمینی(ره) ارومیه اعزام شد.
ناظر ادامه داد: با توجه به درخواست بیمارستان پیرانشهر برای انتقال خانم ۱۷ ساله با شکایت کتواسیدوز دیابتی، هماهنگی‌های لازم توسط مراکز فرماندهی عملیات اورژانس آذربایجان‌غربی انجام و اورژانس هوایی در سومین ماموریت پروازی خود این بانوی پیرانشهری را در کمترین زمان ممکن به ارومیه انتقال داد.
از ابتدای سال جاری در راستای نجات جان بیماران اورژانس ماموریت‌های مختلفی از سمت دانشگاه علوم پزشکی انجام شده است و امروز هجدهمین ماموریت اورژانس هوایی ارومیه نیز ثبت شد.
انتهای پیام/
اورژانس هوایی ارومیه جان پنج بیمار  را نجات داد  خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار