با حضور معاون علمی رئیس‌جمهور و وزیر علوم/

سامانه شبکه ملی ساخت سریع ایران رونمایی شد

1403/03/08 - 20:03 - کد خبر: 113928 نسخه چاپی

نصر: مراسم رونمایی از سامانه بانک اطلاعاتی مراکز ساخت سریع کشور (کارگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها و...) عصر امروز با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور و وزیر علوم برگزار شد.

به گزارش نصر، فبزنت به خدمت‌دهندگان امکان می‌دهد تا تجهیزات و خدمات خود را ثبت کرده و در دسترس خدمت‌گیرندگان قرار دهند. پس از تایید اطلاعات توسط کارگزاران سامانه، تجهیزات و خدمات بر روی سامانه قرار گرفته و خدمت‌گیرندگان با جستجو در سامانه می‌توانند با خدمت‌دهنده ارتباط گیرند که این ارتباط شامل تعامل مستقیم بین خدمت‌دهنده و خدمت‌گیرنده و تعیین شرایط ارائه خدمت می‌شود.
فبزنت با نزدیک به هزار خدمت‌دهنده از فناوران، شرکت‌های دانش بنیان، زیرساخت‌های دانشگاهی و کارگاه‌های ساخت، یک پلتفرم گسترده است که فعالیت در حوزه‌های مختلف صنعت را پوشش می‌دهد.
با استفاده از این سامانه، می‌توانید به راحتی تجهیزات و فعالیت‌های مورد نیاز خود را پیدا کنید و به صورت مستقیم با خدمت‌دهنده‌ در ارتباط باشید. بدین ترتیب یکی از مشکلات عمده افراد خلاق و صاحب ایده در کشور که عدم دسترسی به امکانات تولید، نمونه‌سازی طرح و نداشتن مشاور مناسب است با استفاده از فب‌لب‌های سراسر کشور و در قالب سامانه ملی فبزنت برطرف می‌شود.
به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، فبزنت، یک پلتفرم آنلاین است که به فناوران، شرکت‌های دانش بنیان، زیرساخت‌های دانشگاهی و کارگاه‌های ساخت امکان ارائه و استفاده از خدمات و تجهیزات ساخت را می‌دهد. همچنین افراد و شرکت‌ها می‌توانند از تجهیزات موجود برای انجام پروژه‌ها و کارهای خود استفاده کنند.
انتهای پیام/
سامانه شبکه ملی ساخت سریع ایران رونمایی شد خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار