مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان:

مانع برداشت غیرمجاز از منابع آب زیرزمینی و سطحی آذربایجان‌شرقی شده‌ایم

1403/03/08 - 15:13 - کد خبر: 113911 نسخه چاپی

نصر: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی از جلوگیری از برداشت غیرمجاز بیش از یک میلیون مترمکعب آب از منابع آب زیرزمینی و سطحی استان در ۲ ماهه اول سال ۱۴۰۳ خبر داد.

به گزارش نصر، یوسف غفازاده با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای اجرای طرح تعادل بخشی و حفاظت از آب‌های زیرزمینی در ۲ ماهه نخست سال ۱۴۰۳، تعداد ۴۵ حلقه چاه غیرمجاز در حال حفر شناسایی و از حفر چاه‌های غیرمجاز جدید جلوگیری شده است.
وی هم‌چنین با بیان اینکه ۱۶۱ حلقه چاه غیرمجاز در این مدت مسدود شده، از قلع و قمع ۱۲ استخر غیرمجاز زهکش حاشیه رودخانه‌ها خبر داد. 
وی با اشاره به جلوگیری از برداشت غیرمجاز بیش از یک میلیون مترمکعب آب از منابع زیرزمینی، ادامه داد: ضمن نصب ۱۵ کنتور هوشمند برروی چاه‌های مجاز اولویت‌دار استان، از اضافه برداشت این چاه‌ها جلوگیری به عمل آمده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی همچنین افزود: در راستای عملیاتی کردن مدیریت توامان مصرف آب و برق چاه‌های کشاورزی، برق کلیه چاه‌های کشاورزی استان تا نیمه اردیبهشت ماه قطع بوده که همین امر موجب جلوگیری از برداشت بی رویه و زودهنگام از چاه‌های کشاورزی در ابتدای سال‌جاری شده است.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی، وی با اشاره به اقدامات انجام یافته در حوزه مهندسی رودخانه‌ها نیز خاطرنشان کرد: از اهم فعالیت‌های مهندسی رودخانه‌ها و سواحل به منظور جلوگیری از آسیب‌ها، خسارات مالی و تلفات جانی، شناسایی ۲۶۲ مورد تصرفات در حریم و بستر رودخانه‌ها است.
‌انتهای پیام/
مانع برداشت غیرمجاز از منابع آب زیرزمینی و سطحی آذربایجان‌شرقی شده‌ایم خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار