جانشین فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی خبرداد؛

کلاهبرداری ۳۱۰ میلیاردی با وعده ویزای اروپا در تبریز

1403/03/08 - 11:34 - کد خبر: 113889 نسخه چاپی

نصر: جانشین فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی از کشف ۶۰ فقره پرونده کلاهبرداری به ارزش ۳۱۰ میلیارد ریال در تبریز خبر داد.

به گزارش نصر، صابر عباس زاده اظهار کرد: در پی شکایت‌های متعدد شهروندان تبریزی از شخصی که با وعده اعطا ویزا و اعزام آنان به کشورهای اروپایی جهت کار بدون اخذ مجوز قانونی و نیز اخذ مبالغ هنگفت و بدون انجام تعهدات خویش، اقدام به کلاهبرداری کرده است، موضوع در دستورکار ویژه کاراگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی در ادامه افزود: کاراگاهان در گام اول حدود ۶۰ نفر از شاکیان پرونده را شناسایی و پس از آشکار شدن شیوه و شگرد کلاهبرداری‌های متهم مشخص شد دفتر کار خود را در تبریز تعطیل و متواری شده است. این مقام ارشد انتظامی استان تصریح کرد: با گسترش چتر اطلاعاتی و بهره گیری از اقدامات فنی مشخص شد متهم محل سکونت خود را تغییر داده و در سطح کشور از جمله شهرهای ارومیه، مشهد، اصفهان، قم، قزوین، تهران و … تردد می‌نماید لیکن کاراگاهان موفق به شناسایی آخرین محل اختفا متهم در یکی از شهرستان‌های استان‌های شمال کشور شدند.
عباس زاده ادامه داد: با اخذ مجوز مرجع قضائی اکیپ کارآگاهان سریعاً به شهرستان موصوف اعزام و با اقدامات شبانه روزی گسترده و با بهره گیری از اقدامات فنی و تخصصی طی یک عملیات منسجم با رعایت اصل غافلگیری اقدام به دستگیری و دلالت متهم به پلیس آگاهی استان کردند.
جانشین انتظامی استان با بیان اینکه متهم در بازجویی‌های به عمل آمده به ۶۰ فقره کلاهبرداری به ارزش ۳۱۰ میلیارد ریال معترف و جهت دادرسی به مرجع قضائی معرفی و با صدور قرار قضائی متناسب روانه زندان شد، خاطر نشان کرد: اعتماد بی جا و مراجعه به مراکز کاریابی غیر مجاز می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری را در همه زمینه‌ها به دنبال داشته باشد لذا به شهروندان توصیه می‌شود به هشدارهای پلیسی توجه کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را در اسرع وقت با شماره‌های ۱۱۰ و ۱۹۷ به پلیس اطلاع دهند.
انتهای پیام/
کلاهبرداری ۳۱۰ میلیاردی با وعده ویزای اروپا در تبریز خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار