جانشین فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی خبر داد:

کلاهبرداری میلیاردی در تبریز با وعده اعطای ویزا و کار در اروپا

1403/03/07 - 16:08 - کد خبر: 113858 نسخه چاپی

نصر: جانشین فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی از کشف ۶۰ فقره پرونده کلاهبرداری به ارزش ۳۱۰ میلیارد ریال در تبریز با وعده اعطای ویزای اروپا خبر داد.

به گزارش نصر، سرهنگ صابر عباس زاده روز دوشنبه در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی شکایت های متعدد شهروندان تبریزی از فردی که با وعده اعطاء ویزا و اعزام آنان به کشورهای اروپایی برای کار بدون اخذ مجوز قانونی اقدام به کلاهبرداری کرده بود، موضوع در دستور کار ویژه کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی افزود: کارآگاهان در گام اول حدود ۶۰ نفر از شاکیان پرونده را شناسایی و پس از آشکار شدن شیوه و شگرد کلاهبرداری های متهم، مشخص شد متهم دفتر کار خود را در تبریز تعطیل و متواری شده است.
این مقام ارشد انتظامی آذربایجان شرقی اضافه کرد: با گسترش چتر اطلاعاتی و بهره گیری از اقدامات فنی مشخص شد متهم محل سکونت خود را تغییر داده و در شهرهای ارومیه، مشهد، اصفهان، قم، قزوین، تهران و چند شهر دیگر تردد داشته است از این رو کارآگاهان موفق به شناسایی آخرین محل اختفاء متهم در یکی از شهرستان های استان های شمال کشور شدند.
عباس زاده ادامه داد: با اخذ مجوز مرجع قضائی، اکیپ کارآگاهان به سرعت به شهرستان اختفا متهم اعزام شده و با اقدامات شبانه روزی گسترده و با بهره گیری از اقدامات فنی و تخصصی در یک عملیات منسجم با رعایت اصل غافلگیری اقدام به دستگیری و دلالت متهم به پلیس آگاهی استان کردند.
جانشین انتظامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه متهم در بازجویی های به عمل آمده به ۶۰ فقره کلاهبرداری به ارزش ۳۱۰ میلیارد ریال معترف و برای دادرسی به مرجع قضائی معرفی و با صدور قرار قضایی متناسب روانه زندان شد، خاطر نشان کرد : اعتماد بی جا و مراجعه به مراکز کاریابی غیر مجاز می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری را در همه زمینه‌ها به دنبال داشته باشد بر این اساس به شهروندان توصیه می شود به هشدارهای پلیسی توجه کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را در اسرع وقت با شماره های ۱۱۰ و ۱۹۷ به پلیس اطلاع دهند.
انتهای پیام/
کلاهبرداری میلیاردی در تبریز با وعده اعطای ویزا و کار در اروپا خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار