مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز خبر داد

کشف و ضبط بیش از ۱۱ هزار دستگاه غیرمجاز رمز ارز طی پنج سال گذشته

1403/03/07 - 15:26 - کد خبر: 113854 نسخه چاپی

نصر: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز، گفت: از سال ۱۳۹۸ تاکنون با تلاش همکاران شرکت و همراهی فرماندهی انتظامی استان، بیش از ۱۱ هزار دستگاه غیرمجاز استخراج رمزارز در مناطق تحت پوشش برق تبریز کشف و ضبط شده است.

به گزارش نصر، اکبر فرج نیا با بیان اینکه در عصر حاضر برق یکی از کالاهای ارزشمند و گران بها است که با تلاش همکاران صنعت برق و طی فرایندی پیچیده به دست مشترکان می رسد، اظهار کرد: در این راستا بروز برخی مشکلات موجب اخلال در این فرایند می شود که یکی از این موضوعات بحث ورود مزارع غیرمجاز استخراج رمزارز به شبکه توزیع نیروی برق است.
وی افزود: فعالیت مراکز استخراج رمز ارز به دلیل مصرف بالای انرژی برق، موجب اختلال در برق رسانی و تحمیل فشار به شبکه و آسیب به وسایل برقی شهروندان می‌شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز اضافه کرد: به منظور مقابله با این موضوع شرکت اقدامات قابل توجهی را انجام داده و از سال ۱۳۹۸ تاکنون ۶۳۲ مرکز غیرمجاز استخراج رمزارز در مناطق تحت پوشش کشف شده است.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تبریز، وی با بیان اینکه از مجموع مراکز کشف شده ۱۱ هزار و ۱۰۲ دستگاه غیرمجاز استخراج رمزارز کشف و ضبط شده است، خاطرنشان کرد: با شناسایی این مراکز غیرمجاز بیش از ۲۴ میلیون و ۷۹۹ هزار کیلووات ساعت انرژی صرفه جویی شده است.
انتهای پیام/
کشف و ضبط بیش از ۱۱ هزار دستگاه غیرمجاز رمز ارز طی پنج سال گذشته خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار