معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان خبر داد:

تشریح آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن در آذربایجان شرقی

1403/03/07 - 14:43 - کد خبر: 113846 نسخه چاپی

نصر: معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی گفت: طرح نهضت ملی مسکن در آذربایجان شرقی با جدیت تمام پیش می‌رود.

به گزارش نصر، بابک نجفیان روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران، گفت: طرح نهضت ملی مسکن به عنوان یکی از طرح‌های مهم دولت مردمی سیزدهم است که بارها نیز مورد تاکید رئیس جمهور شهید قرار گرفته و ما نیز وظیفه داریم جهت تحقق اهداف و آرمان‌های شهدای راه خدمت، با تمام توان و مجدانه تلاش کنیم. 
وی در ادامه عنوان کرد: پیشرفت اجرایی طرح نهضت ملی مسکن مطابق با برنامه اجرایی و طبق روال قبل با جدیت تمام پیش می‌رود و از هیچ تلاشی جهت ساخت مسکن ویژه اقشار کم برخوردار فروگذار نخواهیم کرد.
نجفیان با تاکید بر اهمیت ویژه طرح نهضت ملی مسکن افزود: مطابق برنامه و عملکرد تفکیکی استان در این طرح، برنامه مصوب مسکن حمایتی شهری جهت تامین مسکن گروه های کم درآمد ۸۹ هزار و ۷۶۲ واحد است که از این تعداد تاکنون به میزان ۴۰ هزار و ۴۶۱ واحد مسکونی پروژه تعریف شده است.
معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان افزود: در حوزه خودمالک شهری برای ۳۹ هزار و ۸۹۴ واحد مسکونی برنامه مصوب شده است که تاکنون ۴۲ هزار و ۶۸۶ واحد مسکونی جهت اعطای تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده است.
وی با اشاره به لزوم مقاوم سازی مساکن روستایی عنوان کرد: از ۴۸ هزار واحد مصوب در حوزه خودمالک روستایی نیز تاکنون ۲۴ هزار و ۷۸۷ واحد جهت اعطای تسهیلات مقام سازی به بانک‌های عامل استان معرفی شده است. 
وی با اشاره به طرح‌های بازآفرینی شهری در سطح استان، یادآور شد: یکی از مهم‌ترین حوزه‌های فعالیت وزارت راه و شهرسازی بازآفرینی شهری است که رابطه مستقیمی با توسعه بافت شهری دارد و استان آذربایجان شرقی به ویژه شهر تبریز جزء پیشتازان کشور در این حوزه است.
نجفیان افزود: در حوزه بازآفرینی شهری از تعداد ۲۹ هزار و ۹۲۱ برنامه مصوب تعداد ۱۷ هزار و ۶۰۱ واحد مسکونی در دست نوسازی و دارای پروانه ساختمانی وجود دارد و طرح‌های این حوزه نیز با تمام توان در استان پیگیری شده و پیش می‌رود.
انتهای پیام/
تشریح آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن در آذربایجان شرقی خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار