رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی؛

طرح های بالای ۹۰ درصد آذربایجان شرقی در اولویت تخصیص اعتبار است

1403/03/07 - 13:49 - کد خبر: 113843 نسخه چاپی

نصر: رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: طرح های با پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد استان در اولویت تخصیص اعتبار و اتمام در سال جاری قرار دارند.

به گزارش نصر، حیدر فتح زاده در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان اظهار کرد: پروژه های عمرانی استانی در پایش و رصد مستمر هستند و اتمام پروژه هایی که پیشرفت فیزیکی بالایی دارند در اولویت است و اعتبار لازم برای اتمام آنها تخصیص می یابد.
وی افزود: مهترین پروژه های بالای ۹۰ درصد استان بیشتر از سوی دستگاه های نوسازی و تجهیز مدارس، ورزش و جوانان، آب منطقه‌ای، جهاد کشاورزی، دانشگاه علوم پزشکی و راه و شهرسازی در حال اجراست و این دستگاه ها با جذب اعتبارات، باید این پروزه ها را در صف بهره برداری قرار دهند.
فتح زاده گفت: حدود ۳۸۰ پروژه نیمه تمام در استان وجود دارد که با وضع فعلی محدودیت منابع مالی، برای اتمام این پروژه ها زمان زیادی لازم است.
وی اظهار کرد: بر این اساس انتظار داریم دستگاه های اجرایی استان به طور شفاف و روشن با تمام ظرفیت ها و منابع موجود پای کار باشند و مدل مطلوب الگوی مشارکت بخش خصوصی و عمومی در اتمام طرح های عمرانی دستگاه های اجرایی بر اساس بند الف ماده ۲۷ قانون الحاق (۲) و تبصره ۴ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ را که مهمترین هدف در بخش پروژه های عمرانی است مد نظر قرار دهند.
فتح زاده ادامه داد: با توجه به اینکه بخشی از پروژه های عمرانی استان زیر ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، باید با بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های بخش خصوصی و عمومی، مدلی برای اتمام پروژه ها در شهرستان های استان تدوین شود و بخش خصوصی و عمومی نیز از این ظرفیت ها اطلاع لازم را داشته باشند.
انتهای پیام/
طرح های بالای ۹۰ درصد آذربایجان شرقی در اولویت تخصیص اعتبار است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار