خبر/

رونمایی از پهپاد هوشمند در CES۲۰۲۰

1398/10/16 - 17:17 - کد خبر: 11384 نسخه چاپی

نصر: شرکت PowerVision مدل جدید پهپاد خود را با عنوان PowerEgg X معرفی کرد. مهمترین ویژگی این پهپاد قابلیت تصویربرداری هوایی است، اما شرکت سازنده، این ابزار را به عنوان یک دوربین هوشمند قابل حمل معرفی می‌کند که به طور مستمر از موضوع موردنظر تصویربرداری می‌کند.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، ، دوربین PowerEgg X قادر است تصاویر ویدیویی ۴K را با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه ضبط کند و روی یک مکانیزم گیمبال با سه محور نصب شده است تا حرکات ناخواسته را به حداقل برساند. شرکت PowerVision مشخصات عکس‌برداری این دوربین را منتشر کرده و قرار است رونمایی کامل این پهپاد در نمایشگاه CES ۲۰۲۰ انجام شود. با وجود این،  شرکت سازنده امکان تصویربرداری با وضوح بسیار بالا را تضمین کرده است.
با نصب PowerEgg X  روی یک پایه می‌توان تمام این قابلیت‌ها را به عنوان یک دوربین ثابت به کار گرفت یا با حمل آن به صورت دستی می‌توان از ویژگی‌های یک دوربین متحرک تمام عیار بهره برد. در این حالت عمر باتری دوربین به سه ساعت و نیم می‌رسد. هوش مصنوعی این دستگاه امکان تشخیص و ردگیری چهره‌ها را در میدان دیدی با وسعت ۱۷۰ درجه فراهم کرده و قابلیت تصویربرداری از آن‌ها را به عنوان سوژه اصلی فراهم می‌کند.
به گفته متخصصان، این دوربین امکان استفاده از حالات چهره را به عنوان محرکی برای شروع عکاسی و فیلمبرداری دارد. 
این دوربین در حالت پهپاد قادر است به مدت نیم ساعت پرواز کند و توانایی کار در بادی با سرعت ۴۳ متر بر ساعت را دارد. همچنین دارای مکانیزمی برای اجتناب از برخورد با موانع و یک مکانیزم صوتی موسوم به SyncVoice است که امکان روایت ماجرای فیلم را به صورت لحظه‌ای برای کاربر فراهم می‌کند. بدین ترتیب صدای کاربر روی فیلم قرار می‌گیرد و یک برنامه موبایل امکان تدوین فایل‌های ویدیویی و انتشار آن‌ها را در فضای مجازی در اختیار می‌گذارد. 
این فناوری پیشرفته درون یک قاب ضدآب قرار گرفته و با قیمت ۸۹۹ دلار عرضه شده است.

انتهای پیام/
رونمایی از پهپاد هوشمند در CES۲۰۲۰ خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار