سرپرست ریاست جمهوری؛

مخبر: شهید رئیسی هیچ‌گاه به دنبال حل مسائل کشور در بیرون از مرزها نبود

1403/03/07 - 10:41 - کد خبر: 113819 نسخه چاپی

نصر: سرپرست ریاست جمهوری بیان کرد: آیت الله رئیسی به ظرفیت های کشور اهمیت ویژه ای داشت و معتقد بود مسائل کشور با ظرفیت های موجود قابل حل است و همینگونه هم شد، ایشان هیچ گاه از مسائل بین المللی غافل نبود اما اداره کشور را هم منوط به مسائل بیرونی نکرد؛ هر مشکلی پیش می‌آمد، در داخل کشور دنبال حل مسأله بود.

به گزارش نصر، «محمد مخبر» سرپرست ریاست جمهوری در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه سخت است که از طرف رئیس جمهور شهیدمان در این مجلس به ایراد سخن بپردازم، بیان کرد: ضمن تبریک به نمایندگان منتخب و افتتاح دوره دوازدهم مجلس شورای این شکرگذاری را به درگاه خداوند داریم که به فرموده رهبر انقلاب تا ولایت فقیه است کشور آسیبی نمی‌بیند و در این چند روزه به این بیان امام رسیدیم و شاهد بودیم که کلیدی ترین فرد کشور را از دست دادیم اما مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی به وقت شروع به کار کردند و آن فرمایش رهبر انقلاب که گفتند هیچ برنامه ای نباید به تأخیر بیفتد، اجرایی شد. جا دارد برای نعمت رهبری و مردم گوش به فرمان رهبری، خدا را شکر کنیم.

هیچ عمل صالحی بالاتر از خدمت به مردم و تبعیت از رهبری نیست
سرپرست ریاست جمهوری با اشاره به ویژگی های شخصیتی آیت الله رئیسی خاطر کرد: در این‌چند سال از نزدیک با شهید رئیسی همراه بودم، این محبوبیتی که امروز در بین مردم غلیان کرده، نشات گرفته از ویژگی های شخصیتی ایشان است. ایشان در هر امری رضایت خدا و رهبری را مد نظر قرار می‌دادند.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: ایشان همواره تاکید داشتند که تدابیر رهبر انقلاب نباید بر روی زمین بماند. آیت الله رییسی تمام تلاش خود و دولت را برای عملیاتی کردن تدابیر رهبرانقلاب به کار می‌گرفت.
مخبر با بیان اینکه هیچ عمل صالحی بالاتر از خدمت به مردم و تبعیت از رهبری نیست، اذعان کرد: آیت الله رئیسی خود را از قید و بندهای تشریفاتی رها کرده بود و با تمام قدرت از ساده زیستی اش مراقبت می کرد؛ ایشان اعتقاد به چارچوب های جدی نظام اسلامی داشت و با تمام وجود به ارزش های انقلاب و حفظ خطوط قرمز نظام ایمان داشت.

آیت الله رئیسی حل مشکلات را منوط به مسائل بیرونی نمی کرد
سرپرست ریاست جمهوری نکته بارز شخصیت شهید رئیسی را روحیه خستگی ناپذیری ایشان توصیف و تصریح کرد: آیت الله رئیسی گاهی از سفرهای سنگین خارجی برمی گشت ساعت سه بامداد به تهران می رسید؛ وقتی به استقبال ایشان می رفتیم، می‌گفت می توانیم ۶ صبح جلسه داشته باشیم؟ وقتی هم که وارد جلسه می شد، گزارش هایی که برایش نوشته بودم را خوانده بود و به جلسه می آمد. 
وی بیان کرد: آیت الله رئیسی به ظرفیت های کشور اهمیت ویژه ای داشت و معتقد بود مسائل کشور با ظرفیت های موجود قابل حل است و همینگونه هم شد البته هیچ گاه از مسائل بین المللی غافل نبود اما اداره کشور را منوط به مسائل بیرونی نکرد؛ هر مشکلی پیش می‌آمد، در داخل کشور دنبال حل مسأله بود.
مخبر مردم داری و عشق به مردم را از دیگر ویژگی های بارز شهید رئیسی برشمرد و گفت: هر سفری که می رفت، حتما به یک نقطه بسیار محروم آن منطقه سر می زد؛ هر استانی می رفت، اولین سؤالش این بود که محروم ترین نقطه این استان کجاست؟ می گفتند فلان منطقه است بعد به آقای منصوری می گفت قراری بگذاریم و به این نقطه برویم. راحت با مردم تعامل داشت و گفتگو می کرد.

افشاگری مخبر از مشکلات عدیده ای که دولت سیزدهم در سال های آغاز به کارش با آنها مواجه بود
سرپرست ریاست جمهوری با اشاره به مشکلات دولت سیزدهم در ابتدای فعالیت خود بیان کرد: در ابتدای شروع دولت با مشکلات فوق العاده زیادی روبه رو بودیم وضعیت درآمدهایمان در حداقل خود بود؛ فروش نفت در حداقل حالت بود روزی ۷۰۰ نفر از کرونا فوت می کردند؛ همه یادشان هست که چه قدر فوتی کرونا داشتیم؛ بیمار در آی سی یو بود و خانواده اش جرأت نمی کرد از پشت شیشه، بیمارش را ملاقات کند وقتی هم که فوت می کرد، یکصد متری پیکر متوفی می ماندند و با طنابی او را دفن می کردند باز نعمت وجود طلبه های جهادی به داد مردم رسید و این موضوع را شکستند که متوفیان کرونا با آن وضعیت دفن شوند. بازار تعطیل و مردم مضطرب بودند.
وی با اشاره به وضعیت تورم و عدم دسترسی به پول های فروش نفت یادآور شد: همان ۳۰۰ - ۴۰۰ هزار بشکه نفتی هم که می فروختیم پولش برنمی گشت و ریالش را اینجا خرج می کردیم که مسأله تورم هم جای خود دارد. این وضعیت در ۱۴۰۰ را پشت سر گذاشتیم وقتی به ۱۴۰۱ رسیدیم فکر می کردیم وضعیت مناسبی خواهیم داشت چون وضعیت درآمدهایمان سامان گرفته بود و فروش نفت ساماندهی شده بود ذخایرمان که فوق العاده نگران کننده بود، وضعیت مناسبی پیدا کرده بود فکر می کردیم ۱۴۰۱ وضعیت مناسبی داشته باشیم اما در آن سال هم در بین الملل و هم در داخل با حوادث گسترده ای مواجه شدیم و واقعا شرایط سختی برای ما ایجاد کردند. در آذر ۱۴۰۱ متمرکز شدن دشمن روی دو مطلب بود یکی ارز بود و دیگری اینکه به پولهایمان دسترسی پیدا نکنیم. برخی اوقات رئیس بانک مرکزی به کشوری می رفت مسأله را حل می کرد و صورت جلسه امضا می شد و قرارداد می بست اما ۲۴ ساعت بعد طرف هایمان به آنجا می رفتند و همه را لغو می کردند در برخی از این کشورها قرار و مدار گذاشتیم، ۲۴ ساعته رفتند و رئیس بانک مرکزی آن کشور را برکنار کردند.
مراسم افتتاحیه ‌دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی امروز دوشنبه هفتم خرداد ماه با حضور جمعی از شخصیت‌های لشکری و کشوری و سران قوا در حال برگزاری است، از ساعاتی قبل از آغاز مراسم، تمهیدات نظامی و امنیتی برای افتتاحیه مجلس دوازدهم از مترو تا صحن بهارستان فراهم شده بود.
در این مراسم بیش از ۲۲۰ خبرنگار داخلی و خارجی مراسم را پوشش دادند، خبرنگاران و عکاسان داخلی و خارجی پس از دریافت کارت‌های ویژه خود به داخل صحن مجلس راهنمایی شدند، تمامی راهروهای ورودی مجلس مزین به تصاویری از مراسم اختتامیه یازده دور مجلس شورای اسلامی بود.
انتهای پیام/
مخبر: شهید رئیسی هیچ‌گاه به دنبال حل مسائل کشور در بیرون از مرزها نبود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار