مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی خبر داد:

جریمه ۶.۱ میلیارد ریالی قاچاقچیان دستگاه‌های استخراج رمز ارز و پلی‌استیشن در تبریز

1403/03/07 - 10:16 - کد خبر: 113815 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: قاچاقچیان دستگاه‌های استخراج رمز ارز و پلی‌استیشن خارجی در تبریز به پرداخت ۶ میلیارد و ۱۷۸ میلیون ریال جریمه محکوم شدند.

به گزارش نصر، «صمد حضرتی»، روز دوشنبه در گفت و گویی افزود: این افراد اقدام به قاچاق ۲۹ دستگاه ماینر (استخراج رمز ارز) و ۱۴ دستگاه پلی استیشن خارجی کرده بودند.
وی اظهار کرد: ماموران نیروی انتظامی تبریز، دستگاه های پلی استیشن را از یک مغازه در این شهر کشف و پرونده آن را به تعزیرات حکومتی ارسال کردند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی با بیان اینکه پلی استیشن های خارجی به ارزش سه میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال است، گفت: شعبه ششم بدوی ویژه رسیدگی به قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی تبریز به این پرونده رسیدگی کرد.
حضرتی، ادامه داد: شعبه با بررسی پرونده و ارایه نکردن مدارک قانونی، اتهام قاچاق را محرز و علاوه بر ضبط کالا، متهم را به پرداخت یک برابر ارزش کالای قاچاق محکوم کرد.
وی یادآور شد: دستگاه های استخراج رمز ارز از سوی پلیس آذرشهر از یک منزل مسکونی در بخش گوگان به دنبال گزارش مردمی کشف و پرونده آن به اداره تعزیرات حکومتی تبریز ارسال شده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی گفت: این دستگاه های قاچاق به ارزش دو میلیارد و ۵۹۸ میلیون ریال است که در شعبه ششم بدوی ویژه رسیدگی به جرایم قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی تبریز رسیدگی شد.
حضرتی، افزود: شعبه پس از بررسی اوراق پرونده و به علت ارایه نکردن مدارک قانونی، اتهام قاچاق را محرز و علاوه بر ضبط کالا، متهم را به پرداخت یک برابر ارزش کالای قاچاق محکوم کرد.
در سال گذشته در حوزه قاچاق کالا و ارز به دنبال رسیدگی و مختومه شدن سه هزار و ۸۰۲ پرونده تخلف در آذربایجان شرقی، برای قاچاقچیان و متخلفان در این حوزه بیش از ۶ هزار و ۷۹۶ میلیارد و ۹۹ میلیون ریال جریمه صادر شد.
انتهای پیام/
جریمه ۶.۱ میلیارد ریالی قاچاقچیان دستگاه‌های استخراج رمز ارز و پلی‌استیشن در تبریز خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار