طحان نظیف:

نام نویسی از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری حضوری است

1403/03/06 - 16:07 - کد خبر: 113791 نسخه چاپی

نصر: سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد: قانون انتخابات، ثبت نام ریاست جمهوری را به صورت حضوری پیش‌بینی کرده است.

به گزارش نصر، هادی طحان نظیف، با اشاره به انجام نام نویسی غیرحضوری در انتخابات مجلس دوازدهم اظهار کرد: اخیرا در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام را بصوت مجازی داشتیم و علت نیز این بود که قانون انتخابات در این خصوص اصلاح شده بود و پیش‌بینی پیش ثبت‌نام به صورت مجازی انجام شده بود. در روز‌های اخیر دوستان وزارت کشور در گفت‌وگو‌هایی که با موضوعات مرتبط با انتخابات داشتیم، پیشنهادی مطرح کردند که در کنار ثبت نامی که به صورت حضوری انجام می‌شود، دریافت مدارک را به صورت الکترونیکی داشته باشیم و ما هم در شورای نگهبان با این پیشنهاد مخالفتی نداشتیم و قرار بود سامانه‌ای هم که در این خصوص معرفی کردند، بررسی کنیم.
 وی افزود: در جلسات کارشناسی که با وزارت کشور داشتیم به ویژه جلسه‌ای که قبل از ظهر امروز برگزار شد، این مباحث مجدد مطرح و جمع‌بندی همکاران وزارت کشور این بود که با توجه به اینکه ثبت نام بصورت حضوری است، دریافت مدارک هم به صورت حضوری باشد و با توجه به زمان کمی هم که تا آغاز ثبت‌نام باقی مانده است، محدودیتی برای داوطلبان ایجاد نکنیم.
 سخنگوی شورای نگهبان همچنین درباره بررسی صحت آرای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در همه حوزه‌های انتخابیه اظهار کرد: در مراحل قبل اعلام کرده بودم که صحت انتخابات در تمام حوزه‌ها به جز حوزه انتخابیه کرمانشاه به تایید شورای نگهبان رسیده است؛ از این حوزه انتخابیه گزارشاتی داشتیم که بررسی کردیم و امروز اعلام می‌کنم که به فضل خدا بررسی‌های ما به نتیجه رسید و صحت انتخابات در حوزه انتخابیه کرمانشاه هم به تایید شورای نگهبان رسید.
 وی ادامه داد: به دلیل وصول برخی از گزارشات تخلفاتی که هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات داشت، آرای پنج شعبه اخذ رای ابطال شد که مراتب به اطلاع وزارت کشور خواهد رسید. ابطال این پنج شعبه تغییری در نتیجه آرا ایجاد نخواهد کرد و با تایید این حوزه انتخابیه، صحت انتخابات در همه حوزه‌های انتخابیه تایید می‌شود.
 سخنگوی شورای نگهبان اظهار کرد: فردا تمام منتخبان در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حضور خواهند داشت.
انتهای پیام/
نام نویسی از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری حضوری است نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار