خبر/

قیام قم برای دیدار با سردار / حرم حضرت معصومه(س) هم شور و حال خاصی دارد

1398/10/16 - 16:59 - کد خبر: 11378 نسخه چاپی

نصر: قم امروز سراپا قیام کرده است برای بدرقه عزیزترین سردار تاریخ.

به گزارش نصر به نقل از تسنیم، هر گوشه‌ای از شهر که نگاه کنی تصویر آشنایی با همان لبخند دل‌نشین همیشگی به چشم می‌خورد. تصویر عزیزترین سردار که حالا مردم قم لحظه‌شماری می‌کنند برای میزبانی‌اش. همه آماده‌اند برای این میهمانی میلیونی.
هنوز مردم تهران دل نکنده‌اند اما قمی‌ها خودشان را آماده کرده‌اند. خیابان‌های شهر پر است از مردمی که می‌شود انتظار را در چشم‌هایشان دید. مادران، هم فرزندانشان را آماده کرده‌اند تا از همین سال‌های کودکی‌شان سربازی این مکتب مقاومت را مشق کرده باشند. مکتبی که یک سردار قاسم داده است اما از قطره‌قطره خونش قاسم‌هایی متولد خواهند شد که برای همان راه سردار سر می‌دهند.
حرم حضرت معصومه(س) هم شور و حال خاصی دارد. مردم از قم و شهرهای دیگر آمده‌اند تا قبل از بدرقه سردار شهیدشان شوق زیارت کریمه اهل‌بیت(س) در سر داشته باشند و با دل و خاطری که از معنویت رنگ گرفته است پیکر سید شهدای مقاومت را روی دست‌هایشان به خانه ابدی‌اش هدایت کنند و فریاد بزنند که « خط خون نقطه پایان سلیمانی نیست... بهراسید که این اول بسم‌الله است».
«بسم‌الله» ی که همه مردم از  هر قشری حالا ورد زبانشان شده است. فرقی نمی‌کند که منتقد باشند یا زیر بار سختی تأمین معاش شانه خم کرده باشند. پای آمریکا و تجاوزش که وسط بیاید، پای تهدید و ترور قهرمان ملی‌شان که وسط بیاید همه در یک خط ایستاده‌اند و حالا نوبت قمی‌هاست. قمی‌ها قیام را خوب بلدند. چه در روزهای انقلاب و چه سال‌هایی که فرزندانشان را به خط کردند برای دفاع از ناموس و میهن و چه در روزهایی که بلند شدند برای دفاع از حریم حرم. برای خشکاندن ریشه شجره خبیثه‌ای که همین سردار شهید مژده خشکانده شدن را به جهان صادر کرد و حالا وقت جبران است.
قم این بار هم قیام کرده است برای ارزشی که سال‌ها برایش خون داده است. از ساعت‌های اولیه صبح حضور مردمی که عکس سپهبد شهید سردار سلیمانی را در دست داشتند در اطراف بلوار پیامبر اعظم به چشم می‌خورد و حالا که وقت آمدن شهیدشان نزدیک است شوقشان برای حضور بیشتر شده است. خیل جمعیت در خیابان‌های اطراف بلوار پیامبر اعظم (ع) رفته‌رفته درحرکت‌اند برای بیعت دوباره با شهیدی که عمرش را درراه دفاع از مرزهای میهن سر کرد و آوازه محبتش به‌قدری جهانی شد که حالا غریبه و آشنا، آمریکایی و اروپایی، دوست و دشمن برای شهادتش حرفی زده‌اند و سکوت نکرده‌اند.
حالا اندک‌اندک جمع مستان رسیده‌اند و ایستاده‌اند به انتظار. قدم‌هایی که آمده‌اند تا با دست به‌جامانده از سردار بیعت کنند و علمی را بر دوش بگیرند که سال‌ها او علمدارش بوده است. مردم قم اما علمداری را خوب بلدند.
انتهای پیام/
قیام قم برای دیدار با سردار / حرم حضرت معصومه(س) هم شور و حال خاصی دارد خبرگزاری تسنیم

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار