مسترد کلاهبرداری700 هزار دلاری به کشورش

1403/03/06 - 12:40 - کد خبر: 113774 نسخه چاپی

نصر: رئیس پلیس بین‌الملل از استرداد متهم تبعه خارجی به اتهام کلاهبرداری به مبلغ ۷۰۰ هزار دلار به کشور صادرکننده اعلان قرمز خبر داد.

به گزارش نصر، سردار مجید کریمی، رئیس پلیس بین‌الملل فراجا اظهار کرد: تبعه خارجی ساکن ایران که به اتهام کلاهبرداری به مبلغ 700 هزار دلار و تحت پیگرد مقامات قضایی یکی از کشورهای همسایه بود، پس از بازداشت در کشورمان، تحویل ماموران پلیس کشور صادرکننده اعلان قرمز شد.
وی در تکمیل این خبر گفت: اینترپل کشور شاکی ضمن اعلان قرمز صادره، با ارسال مکاتبات جداگانه‌ای به پلیس بین‌الملل فراجا، خواستار استرداد وی به کشورش شده بود و از سویی مقامات قضایی آن کشور نیز مدارک استرداد متهم را از مجاری دیپلماتیک به قوه قضاییه ارسال و درخواست همکاری در استرداد متهم را کرده بودند.
این مقام انتظامی در تشریح این خبر اظهار کرد: با بررسی به عمل آمده و محرز بودن ورود متهم به کشور، مراتب به مراجع انتظامی و قضایی به منظور شناسایی و انجام اقدامات قضایی بایسته منعکس شد.
رئیس پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در ادامه افزود: پس از شناسایی این متهم در کشورمان و بازداشت وی در تهران توسط ماموران انتظامی، متهم به مراجع قضایی دلالت که پس از رسیدگی، نهایتاً دادگاه رأی به استرداد متهم به کشور شاکی را صادر کرد.
سردار کریمی در پایان خاطرنشان کرد: در راستای اجرای رای مراجع قضایی، موضوع استرداد متهم به اینترپل کشور موصوف اعلام و پس از هماهنگی های پلیسی دو کشور، متهم تحویل ماموران بدرقه اعزامی آن کشور شد و در نهایت از طریق مرز بین‌المللی فرودگاه امام خمینی(ره)  از کشور مسترد شد.
انتهای پیام/
مسترد کلاهبرداری700 هزار دلاری به کشورش خبرگزاری تسنیم

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار