دستاورد دیگری از سفر سیدالشهدای خدمت به آذربایجان‌شرقی؛

مرکز تحقیقات مدیریت سلامت مبتنی بر شواهد مراغه مجوز گرفت

1403/03/06 - 12:02 - کد خبر: 113769 نسخه چاپی

نصر: رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه گفت: شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت، برای تاسیس مرکز تحقیقات مدیریت سلامت مبتنی بر شواهد(EBM) این دانشکده مجوز صادر کرد.

به گزارش نصر، دکتر اللهوردی ارجمند افزود: معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر رئیس‌جمهور، سیدالشهدای خدمت آیت‌الله رئیسی به آذربایجان‌شرقی، با تاسیس مرکز تحقیقات مدیریت سلامت مبتنی بر شواهد دانشکده به صورت شفاهی موافقت کرده بودند.
 دانشکده علوم پزشکی مراغه در دولت سیزدهم شاهد موفقیت‌های متعددی چون تاسیس دانشکده پزشکی بوده است
وی ادامه داد: تاسیس این مرکز پس از بررسی مستندات و برنامه‌ها و شاخص‌های علمی- پژوهشی، در جلسه کارگروه تاسیس و تصمیم‌گیری ساختارهای تحقیقاتی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تایید شد و در دویست و نود و دومین جلسه شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت هم مجوز گرفت.

اخذ مجوز این مرکز، ارتقای دانشکده به دانشگاه را تسهیل می‌کند
رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه بیان کرد: اخذ مجوز تاسیس مرکز حقیقات مدیریت سلامت مبتنی بر شواهد، ارتقای دانشکده به دانشگاه علوم پزشکی را تسهیل می‌کند.
دکتر علی‌ افسری، سرپرست معاونت آموزشی و پژوهشی دانشکده علوم پزشکی مراغه نیز گفت: این مرکز دومین مرکز تحقیقات مصوب بعد از مرکز تحقیقات گیاهان دارویی این دانشکده مراغه است و افتخار بزرگی در حوزه تحقیقات و فناوری برای شهرستان محسوب می‌شود.
دکتر ادریس حسن‌پور، رئیس مرکز تحقیقات مدیریت سلامت مبتنی بر شواهد و مسئول راه‌اندازی این مرکز نیز گفت: رسالت ما در این مرکز این است که بهترین شواهد موجود در زمینه علوم پزشکی و مدیریتی را برای کارکنان نظام سلامت و مدیران و همچنین سایر دستگاه‌های اجرایی تولید و ترجمه کنیم.
وی افزود: شواهد تولید شده در این مرکز پایه‌ای برای تصمیم‌گیری صحیح و سیاست‌گذاری حوزه سلامت در سطح دانشکده و در سطح ملی و بین‌المللی خواهد بود.
دکتر حسن‌پور اضافه کرد: این مرکز انجام پژوهش‌های بنیادی اپیدمیولوژیکی مدیریتی و بالینی و برگزاری دوره‌های آموزشی برای اصلاح و بهبود نظام ارائه خدمات بهداشتی درمانی را در دستور کار قرار می‌دهد.
به گزارش ایرنا گسترش کمی و کیفی تحقیقات مبتنی بر نیازهای بهداشتی و جامعه و حمایت‌ از محققان‌ از جمله اهداف کلی راه‌اندازی مرکز تحقیقات پزشکی مبتنی بر شواهد در دانشکده علوم پزشکی مراغه است.
همچنین از دیگر اهداف راه‌اندازی این مرکز می‌توان به ارتقای سطح کمی و کیفی همکاری با دانشگاه‌های داخلی و خارجی و سازمان‌های جهانی و سازمان‌های غیردولتی داخلی و خارجی، در جهت اجرای طرح‌های تحقیقاتی مشترک اشاره کرد.
انتهای پیام/
مرکز تحقیقات مدیریت سلامت مبتنی بر شواهد مراغه مجوز گرفت خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار