سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مراغه خبر داد:

یک فوتی بر اثر سقوط خودرو به دریاچه سد علویان مراغه

1403/03/05 - 14:31 - کد خبر: 113718 نسخه چاپی

نصر: سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مراغه از سقوط یک دستگاه سواری سمند به داخل دریاچه سد علویان خبر داد و گفت: وقوع این حادثه در ساعت ۱۰ و ۱۲ دقیقه به آتش‌نشانی اطلاع داده شد و گروه غواصی بلافاصله به محل اعزام شدند که بر اثر این حادثه یک نفر غرق شد.

به گزارش نصر، «رضا طریقی‌نیا» روز شنبه در گفت‌وگویی افزود: آتش‌نشانان با توجه به فاصله دریاچه سد با شهر، حوالی ساعت ۱۰ و ۱۷ دقیقه به محل رسیدند و عملیات نجات را آغاز کردند.
وی با بیان اینکه خودرو بر اساس آثار به جا مانده از گاردریل عبور، و به دریاچه سقوط کرده بود، اضافه کرد: در این عملیات چهار غواص حضور یافتند و در نهایت جسد یکی از سرنشینان خودرو از آب بیرون کشیده شد.
به گفته وی ۲ نفر دیگر از سرنشینان خودرو قبل از حضور آتش‌نشان‌ها به بیرون هدایت شده و به احتمال زیاد شنا بلد بودند که خود را نجات دادند و اکنون تحت درمان هستند.
«طریقی‌نیا» این را هم بیان کرد که گروه غواصی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مراغه متشکل از ۹ نفر به شهرستان‌های اطراف از جمله هشترود، عجب‌شیر و ملکان نیز خدمات امداد و نجات ارایه می‌ دهد.
وی با هشدار به شهروندان و مسافران این شهرستان بیان کرد: در فصل جاری و با بالا آمدن سطح آب دریاچه، انتظار می‌رود تا گردشگران توصیه‌های ایمنی را رعایت کرده و از نزدیک شدن به دریاچه خودداری کنند.
به گزارش ایرنا سد علویان در حدود سه کیلومتری شهر قرار دارد و بر روی رودخانه صوفی‌چای احداث شده تا در مرحله نخست، آب آشامیدنی و سپس آب بخش کشاورزی شهرستان‌های مراغه، میاندوآب، بناب، عجب‌شیر و ملکان را تأمین ‌کند.
این سد خاکی که در سال ۱۳۷۴ به بهره‌برداری رسید، در دره سر سبز منتهی به روستای هدف گردشگری «یایشهری» مراغه واقع شده و در فصل‌های بهار و تابستان پذیرای مسافرانی از اقصی نقاط کشور است.
انتهای پیام/
یک فوتی بر اثر سقوط خودرو به دریاچه سد علویان مراغه خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار