خبر/

ثبت‌نام نقل و انتقال معلمان از ۵ خرداد آغاز می‌شود

1403/03/01 - 15:37 - کد خبر: 113538 نسخه چاپی

نصر: فرآیند ثبت‌نام متقاضیان انتقال دائم و موقت برون‌استانی از ۵ خرداد سال جاری آغاز خواهد شد و متقاضیان یک ماه فرصت خواهند داشت تا درخواست خود را ثبت کنند.

به گزارش نصر، متقاضیان نقل و انتقال باید اطلاعات و فرم امتیازبندی خود را در سامانه my.medu.ir ‌ثبت‌ کنند.
ضوابط و مقررات ثبت درخواست انتقال:
انتقال دائم: دارابودن حداقل ۵ سال سنوات خدمت تجربی مشروط به رعایت تراز نیروی انسانی منطقه/استان
افرادی که در سال تحصیلی جاری در وضعیت انتقال موقت هستند، با دارابودن شراط انتقال (حداقل ۵ سال سنوات تجربی)، در صورت درخواست خود در سامانه، بدون اعلام نظر مبدا و مقصد محل خدمت به صورت سیستمی وضعیت انتقال آن‌ها تبدیل به دائم خواهد شد و در صورتی که شرایط انتقال دائم را نداشته باشند (کمتر از ۵ سال سنوات تجربی) با درخواست خود در سامانه، انتقال موقت آن‌ها به صورت سیستمی تمدید خواهد شد.
انتقال موقت: دارابودن حداقل دو سال سنوات خدمت تجربی مشروبطه به رعایت تراز نیروی انسانی منطقه/ استان
منظور از محاسبه سابقه خدمت تجربی، خدمت تمام‌وقت آموزشی و تربیتی در آموزش و پرورش تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۳ است.
مدت سوابق خدمت به صورت حق‌التدریس، نهضت سوادآموزی، ماموریت به سایر دستگاه‌ها، تحصیل در مراکز تربیت معلم، تربیت دبیر، خدمت نظام وظیفه، قرارداد کار معین و غیره، جزو سابقه خدمت تجربی برای انتقال محسوب نمی‌شود.
در صورت انتخاب ورود به یکی از مناطق تابعه ادارات کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و سیستان و بلوچستان (به غیر از مرکز استان)، فرم امتیازات متقاضی با ضریت ۱/۲ (یک و دو دهم) بررسی می‌شود.
خروج از مناطق تابعه استان‌های دارای نیروی مازاد با ضریب ۱/۲ (یک و دو دهم) محاسبه می‌شود.
هرگونه مکاتبه با موضوع درخواست جابه‌جایی ممنوع است و به آن ترتیب اثر داده نخواهد شد.
افراد منتقل شده (انتقال موقت) سال قبل نیز در صورت درخواست تبدیل به انتقال دائم و یا تمدید انتقال موقت، مکلف به ثبت‌نام در سامانه هستند.
افراد زیر مشروط به رعایت تراز نیروی انسانی (عدم نیاز در مبدا و عدم ایجاد مازاد نیرو در مقصد) در اولویت انتقال خواهند بود:
۱- شخص فرهنگی که خود، همسر یا فرزند وی به بیماری حاد و صعب‌العلاج مبتلا بوده، در صورت ارائه تاییدیه شورای پزشکی مبنی بر اینکه قادر به ادامه خدمت در آن منطقه نباشد.
۲- زوجین فرهنگی متقاضی انتقال به محل خدمت همسر
۳- فرهنگیانی که همسر آن‌ها شاغل در واحدهای زیرمجموعه ستاد کل نیروهای مسلح بوده و طبق امریه دستگاه مربوطه (بدون درخواست خود) منتقل شده باشند.
۴- همکاران دارای حداقل ۳۰ سال سابقه خدمت مشروط به حدقل ۲ سال استمرار خدمت
۵- بانوان فرهنگی دارای سه فرزند زیر ۱۲ سال (ملاک محاسبه سن فرزندان تا تارخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۳ است)
۶- پدر، مادر، همسر و فرزند شهید
۷- جانبازان بالای ۲۵ درصد
۸- همسر و فرزند جانباز ۵۰ درصد به بالا
موارد منع انتقال
۱- انتقال برون استانی دانشجویان متعهد خدمت در طول مدت تحصیل ممنوع است، اما صرفا در نقل و انتقال درون استانی مشروط به رعایت تراز نیروی انسانی، امکان انتقال آن‌ها با موافقت مبدا و مقصد میسر خواهد بود.
۲- انتقال نیروهای قراردادی انجام کار معین ممنوع است.
۳- درخواست خروج نیرو از بوم به منزله قطع رابطه استخدامی و ابقای ردیف بوم خواهد بود، لذا کارکنان جذب شده از طریق این مصوبه امکان خروج از بوم را ندارند و مسئولیت عواقب حقوقی آن بر عهده شخص متقاضی است. (این موضوع مشمول متقاضیان انتقال و ماموریت بین دستگاهی نیز هست.)
۴- انتقال دائم یا موقت متعهدین خدمت موضوع ماده ۳ قانون متعهدین خدمت به دانشگاه‌های وابسته یا غیروابسته و همچنین سازمان‌ها، مراکز، موسسات وابسته دارای ماهیت حقوقی مستقل یا غیردولتی، موسسات یا سازمان‌های دارای آیین‌نامه یا ظرفیت قانونی استخدامی خاص، هیات‌امنایی بودن و نیز سایر دستگاه‌های اجرایی و نهادها و مدارس وابسته به آن‌ها قبل از ایفای کامل تعهد یا تعیین تکلیف آن ممنوع است و مشمول موارد اولویت انتقال نمی‌شوند.
درباره همسران نظامی، صرفا به درخواست افراد معرفی‌شده در لیست واحد ستاد کل نیروهای مسلح تربیت اثر داده خواهد شد.
انتقال نیروهای آموزشی به واحدهای اداری، صرفا تا قبل از شروع سال تحصیلی امکان‌پذیر خواهد بود.
عدم مراجعه افراد انتقال‌یافته به محل‌های تعیین‌شده پس از اعلام نتیجه، غیبت تلقی می‌شود و باید مبادی خدمتی از به‌کارگیری آن‌ها خودداری کرده و ادارات آموزش و پرورش مقصد نیز مراتب غیبت را به هیات تخلفات اداری کارکنان اعلام کننند.
انصراف از انتقال دائم پس از تایید نهایی، ممنوع است و ترتیب اثر داده نخواهد شد.
مکاتبه و ارائه درخواست خارج از سامانه مربوطه یا مراجعه حضوری متقاضیان به وزارت‌خانه و مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری در رابطه با انتقال، ممنوع بوده و در نتایج ارزیابی عملکرد استان‌ها لحاظ خواهد شد.
زمان‌بندی فرآیند ثبت اطلاعات و درخواست انتقال دائم و موقت به شرح زیر است:


فرم امتیازبندی انتقال برون و درون استانی
 

 
انتهای پیام/
ثبت‌نام نقل و انتقال معلمان از ۵ خرداد آغاز می‌شود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار