وزیر کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد:

به‌روز رسانی اطلاعات «درآمدی» ایرانیان/ دهک‌بندی‌ها «دقیق» می‌شوند

1403/02/30 - 12:59 - کد خبر: 113397 نسخه چاپی

نصر: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه پایگاه رفاه ایرانیان «عدالت» را گسترش می‌دهد گفت: این پایگاه اطلاعات درآمدی ایرانیان را به‌روز می‌کند و با توجه به اینکه اطلاعات افراد را در سطوح مختلف در بر گرفته، با کمک آن دهک‌بندی دقیقی صورت می‌گیرد. همچنین ذیل این پایگاه، وبگاه‌هایی تعریف شده که می‌تواند خدمات رسانی به مردم را آسان کند که از جمله خدمات آن، اجرایی سازی طرح کالابرگ الکترونیکی بود.

به گزارش نصر، صولت مرتضوی در آیین افتتاحیه «رصدخانه ملی رفاه ایرانیان» با بیان اینکه امروز شاهد تحقق یکی از برنامه‌های محوری دولت و وزارتخانه هستیم گفت: این برنامه‌ای است که از دهه گذشته شروع شده و سیر تکاملی خود را سپری می‌کند.
وی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌هایی که مدیریت باید به آن توجه کند بحث اقدام و عمل است افزود: برای عمل دانش نیاز است؛ پایگاه رفاه ایرانیان بستر را فراهم و برای عمل کردن و بیرون رفتن از چالش شرایط را فراهم می کند.
مرتضوی با بیان اینکه در گذشته به دلیل نبود پایگاه جامع، با چالش‌هایی روبرو بودیم ادامه داد: اکنون بستر فراهم شده تا خدمات موثر به آحاد مردم ارائه شود.
وی با بیان اینکه رفاهیات این پایگاه بالاست گفت: ‌کار خوبی است که از امروز انجام می‌شود. این رصد خانه مظهر عدالت برای وزارتخانه را هویدا می‌سازد و دهک‌بندی دقیقی از افراد صورت می‌گیرد.
وزیر تعاون با بیان اینکه پایگاه رفاه بستر خدمت عادلانه را فراهم و ذیل این پایگاه، وبگاه‌هایی تعریف شده که می‌تواند خدمات رسانی را به مردم آسان کند افزود: از اقدامات آن مثلا کالابرگ الکترونیکی است که کار بسیار خوبی بود یا مثلا طرح مادران شیرده را در این خصوص می‌توان اشاره کرد.
صولت با بیان اینکه این پایگاه اطلاعات درآمدی جامعه را به‌روز می‌کند عنوان کرد: بستر برای اعتراض یافته‌های پایگاه رفاه ایرانیان فراهم می‌شود و قابل راستی آزمایی هم هست.
مرتضوی با بیان اینکه این پایگاه اجرا شده و امروز مراحل تکمیلی آن را بهره‌برداری کردیم افزود: این پایگاه کل اطلاعات ایرانیان را در سطوح مختلف و در کل کشور در بر می‌گیرد.
علیرضا عسگریان معاون وزیر کار و رفاه نیز در این مراسم با بیان اینکه در پی تکلیف قانونی در خصوص ایجاد پنجره واحد برای بررسی معیشت کل مردم، پایگاه رفاه ایرانیان به عنوان بزرگترین و موثرترین پایگاه برای تحلیل معیشت ایرانیان ایجاد شد گفت: در کنار آن باید وضعیت محیطی و جغرافیایی افراد نیز بررسی شود که بررسی معیشت در پایگاه رفاه ایرانیان و موقعیت جغرافیایی و بهره‌مندی افراد از امکانات در پایگاه بهره مندی صورت می‌گیرد. با تلفیق این دو می‌توان نتیجه گرفت میزان عدالت و رفاه در سطح جامعه چه میزان اجرا شده و آیا عادلانه است یا خیر. هرساله در بودجه کشور اقدامات موثر خوبی انجام شده اما پایگاه بهره مندی به دقت می گوید یک فرد چقدر امکانات در دسترس دارد و بودجه باید به کدام سمت برود.
وی با بیان اینکه این مکان در واقع رصد خانه‌ای است که کار آن گفتگو و تحلیل اطلاعات به صورت دقیق است گفت: پایگاه رفاه ایرانیان ۸۵ تا ۸۷ میلیون جمعیت کشور را تحت پوشش قرار داده است. این مکان علاوه بر پایش و رصد دقیق اطلاعات و اخبار و تبیین و تحلیل، مکانی برای گفت و گو است تا اطلاعات بصورت دقیق انتقال پیدا کند تا سطح تفاهم افزایش یابد.
عسگریان با بیان اینکه پایگاه رفاه ایرانیان چند سالی است که فعالیت دارد و در دو سال اخیر در بالاترین سطح فعالیت قرار گرفته است افزود: این پایگاه بیش از ۲۵۰ خدمت بخشی و ۵ خدمت کلان ملی را انجام داده؛ پایگاه بهره مندی نیز از قبل افتتاح شده و امروز رونمایی آن انجام شده تا این دو بال در کنار هم قرار بگیرند و با تلفیق هم، هم وسع فرد، هم میزان برخورداری از امکانات مشخص شود.
معاون وزیر کار و رفاه با بیان اینکه در خصوص پایگاه بهره مندی، ۲۵۰ شاخص وجود دارد عنوان کرد: برخی از دستگاه‌ها و وزارت خانه‌ها داده کامل ندارند اما از امروز پایگاه فعال است و دستگاه‌ها سعی می کنند تا حدی که وسع اطلاعاتی دارند، خدمات ارائه دهند.
انتهای پیام/
به‌روز رسانی اطلاعات «درآمدی» ایرانیان/ دهک‌بندی‌ها «دقیق» می‌شوند خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار