بازدید رئیس جمهور از کریدور ارس

1403/02/30 - 10:35 - کد خبر: 113380 نسخه چاپی

نصر: رئیس جمهور از بخش‌هایی از پروژه در حال اجرای کریدور ترانزیتی جاده‌ای و ریلی ارس در نقطه مرزی شمال غرب کشور بازدید کرد.

به گزارش نصر، سید ابراهیم رئیسی صبح امروز یکشنبه به منظور حضور در مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی و طرح توسعه و تکمیل سد خداآفرین به صورت مشترک با رئیس جمهور آذربایجان به استان آذربایجان شرقی سفر کرده است.
کریدور ترانزیتی جاده‌ای و ریلی ارس به طول ۱۰۷ کیلومتر و با اعتباری بالغ بر ۴۹ هزار میلیارد ریال احداث خواهد شد که برخی مراحل اجرای بخش جاده‌ای آن آغاز شده و بخش ریلی نیز در دست مطالعه قرار دارد.
این پروژه که در مسیر کریدور شرق به غرب قرار دارد از کلاله در شهرستان جلفا در شمال آذربایجان شرقی آغاز شده و با یک پل به کلاله در جمهوری آذربایجان متصل می‌شود.
طبق پیش‌بینی‌ها این پروژه در مدت ۳۶ ماه با احداث ۲۱ دستگاه پل و ۵ پل بزرگ اجرا خواهد شد.
بخشی از کریدور ارس قرار است تا پایان دولت سیزدهم بهره برداری شود.
به گزارش ایرنا، پانزدهم مهرماه ۱۴۰۲ در نشست روسای کمیسیون‌های مشترک اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان صورت جلسه اجرایی شروع عملیات پل آغبند برای تعیین جزییات اجرایی و صورت جلسه اجرایی عبور مسیر ریلی از خاک ایران در احداث کریدور ریلی ارس امضا شد. بر اساس این صورت جلسه،‌ پلی برای خط آهن بر روی رود ارس با سرمایه‌گذاری طرف آذربایجانی ساخته خواهد شد. این پل به موازات پل آغبند که مسیر خودرویی بر روی رود ارس است، احداث می‌شود.
انتهای پیام/
بازدید رئیس جمهور از کریدور ارس خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار