در نامه‌ معاون امور بین‌الملل قوه‌قضاییه به وزیر امور خارجه مطرح شد؛

درخواست تسریع استرداد کلاهبردار متواری از امارات به ایران

1403/02/29 - 16:16 - کد خبر: 113355 نسخه چاپی

نصر: معاون امور بین الملل قوه قضاییه در نامه‌ای به وزیر امور خارجه، تسریع و پیگیری ویژه استرداد «بهنام نجفی» متهم به کلاهبرداری سازمان یافته خرید و فروش گسترده حواله جات خودرو از امارات به ایران را خواستار شد.

به گزارش نصر، کاظم غریب‌آبادی در نامه‌ای به امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه با اشاره به افزایش تعداد شاکیان نجفی، اظهار داشت: متهم حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال اقدام به کلاهبرداری کرده است و ۱۲۸۴ نفر تا اردیبهشت‌ ۱۴۰۲ نسبت به طرح شکایت علیه این متهم و شبکه مرتبط با نامبرده اقدام کرده‌اند.
معاون امور بین الملل قوه قضاییه ادامه داد: متهم از طریق ثبت شرکت صوری در امارات موفق به دریافت اقامت موقت شده است و ۱۸ نفر از شرکا و معاونان وی که تاکنون موفق به فرار از کشور نشده‌اند، بازداشت شدند.
غریب‌آبادی با اشاره به اهمیت این پرونده، تاکید کرد: موضوع استرداد این متهم که گفته می‌شود در بازداشت نیز به سر می‌برد با توجه به تعداد بالای شاکیان و مالباختگان و آثاری که رفتار مجرمانه وی بر امنیت روانی جامعه داشته است، نیاز به پیگیری ویژه دارد.
وی از وزیر امور خارجه درخواست کرد تا با بکارگیری ظرفیت‌های لازم و ویژه وزارت امور خارجه در این رابطه، اقدام فوری و جدی در استرداد این کلاهبردار و معرفی وی به پیشگاه عدالت به عمل آید.
انتهای پیام/
درخواست تسریع استرداد کلاهبردار متواری از امارات به ایران خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار