مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی:

دریافت اجباری کمک‌های نقدی در مدارس ممنوع است

1403/02/29 - 10:23 - کد خبر: 113322 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه دریافت اجباری کمکهای نقدی از اولیای دانش آموزان و سوءاستفاده از فصل ثبت نام برای دریافت کمک‌ نقدی ممنوع است، اظهار کرد: در صورت عدم رعایت این مهم، برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

به گزارش نصر، مسعود سعادتی در تشریح این خبر به ایسنا گفت: مدیر مدرسه‌ای موفق است که بتواند از ظرفیت‌های محلی، موسسه‌های خیریه و ظرفیت خانواده‌ها چه به صورت مادی و چه بصورت معنوی برای بهبود کیفیت آموزش و تربیت در مدارس بهره بگیرد.
وی متذکر شد: علت دریافت کمک‌های مادی برای خانواده‌ها روشن نیست؛ تعیین هزینه بدون تعریف محل مصرف، پذیرفته نبوده و غیرقانونی و برای خانواده ها جای سوال است.
وی خاطرنشان کرد: مدیر مدرسه برنامه‌های آموزشی و تربیتی معقولی که برای سال تحصیلی آینده هدف گذاری کرده با انجمن اولیا و مربیان در میان بگذارد و  هر کس در اندازه توان و ظرفیت خود با محوریت انجمن اولیا و مربیان به صورت داوطلبانه در امور مدرسه، مشارکت و مدیر مدرسه بر اساس توافق و با همراهی خانواده‌ها هزینه کرده و در پایان نتیجه را نیز اعلام کند.
گفتنی است؛ اولیا و دانش‌آموزان گرامی می‌توانند در صورت نیاز، گزارش‌های خود را در ارتباط با مشکلات ثبت نام در مدارس از طریق آدرس @eamedubazrasi۱۸۰۰ در شبکه شاد ارسال کرده و یا با شماره تلفن اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی ۳۵۵۶۳۲۷۵ تماس حاصل نمایند.
انتهای پیام/
دریافت اجباری کمک‌های نقدی در مدارس ممنوع است خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار