خبر/

انتقاد امام‌جمعه ارومیه از وضعیت راه‌های ارتباطی آذربایجان‌غربی

1403/02/28 - 17:29 - کد خبر: 113295 نسخه چاپی

نصر: امام جمعه ارومیه گفت: توجه به توسعه راه‌های مواصلاتی، ریلی و هوایی آذربایجان‌غربی لازم و ضروری است و متاسفانه وضعیت پروازها و راه‌های استان از وضعیت مطلوبی برخوردار نیستند که باید مسئولان ذی‌ربط چاره‌اندیشی کنند.

به گزارش نصر، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی امام جمعه ارومیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به فرا رسیدن روز جمعیت و با تاکید بر اینکه معضل پیری کشور را تهدید می‌کند، گفت: بر اساس سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب در راستای جوانی جمعیت، مسئولان باید زمینه ازدواج جوانان را فراهم و موانع را از بین ببرند تا ازدواج تسهیل شود و زاد و ولد افزایش یابد. وی تاکید کرد: بر همه وظیفه است زمینه‌های جوانی جمعیت در کشور را فراهم و مقدمه ازدواج را مهیا کنند. امام جمعه ارومیه با اشاره به موضوع سقط جنین نیز افزود: سقط جنین حرام شرعی و معصیت است و اهمیت این امر به حدی است که خداوند در قرآن، انسان را از این امر نهی می‌کند لذا نباید داروهایی که موجب تسهیل سقط می‌شوند به سهولت در جامعه در دسترس باشد و مسئولان بهداشت و درمان بر این امر نظارت کنند. وی با اشاره به نامگذاری ۳۱ اردیبهشت ماه به نام روز ملی اهدای عضو اظهار کرد: با توجه به اینکه از نظر اسلام احیا و زنده کردن یک انسان برابر احیای کل بشریت است لذا این اهدای عضو باید در جامعه تبیین و فرهنگ‌سازی شود. حجت الاسلام قریشی با اشاره به گرامیداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر تصریح کرد: نباید روزهای مهم از جمله سوم خرداد ماه به فراموشی سپرده شود چرا که فتح خرمشهر تنها فتح یک شهر نبود بلکه فتح ارزش‌های یک ملت بود.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی در ادامه با بیان اینکه امروزه دنیا به سمت هوش مصنوعی حرکت می‌کند و در این زمینه سرمایه‌گذاری می‌کنند، گفت: در این زمینه، مسئولان استانی نیز به واسطه وجود استعداها و متفکران ارزشمند زیادی در این خطه باید زمینه فعالیت و حرکت در این حوزه را فراهم کنند و همچنین دانشگاه‌ها نیز به هوش‌ مصنوعی اهمیت دهند.وی با بیان اینکه مسئله سرمایه گذاری در استان باید مورد توجه مسئولان استانی قرار گیرد، گفت: باید زمینه را برای حضور سرمایه گذار تسهیل کرد تا استان پیشرفت کند. امام جمعه ارومیه توجه به توسعه راه‌های مواصلاتی، ریلی و هوایی استان را مورد تاکید قرار داد و افزود: متاسفانه وضعیت پروازها و راه‌های استان از وضعیت مطلوبی برخوردار نیستند که باید مسئولان ذی‌ربط چاره‌اندیشی کنند. وی ادامه داد: همچنین مدیریت شهری نیز با توجه به پروژه‌های نیمه تمام و معضل ترافیک، نسبت به حل این مشکلات اقدام کنند.
انتهای پیام/
انتقاد امام‌جمعه ارومیه از وضعیت راه‌های ارتباطی آذربایجان‌غربی خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار