خبر/

وزیر نفت دستور تسریع در پرداخت اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور به آذربایجان شرقی را صادر کرد

1403/02/27 - 08:46 - کد خبر: 113233 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان شرقی از صدور دستور وزیر نفت بر تسریع در پرداخت اعتبارات مصوب این وزارتخانه در جریان سفر دوم رئیس جمهور به استان خبر داد.

به گزارش نصر، مالک رحمتی با اشاره به دیدار روز گذشته خود با وزیر نفت، گفت: در این دیدار، موضوع اعتبارات مصوب دور دوم سفر استانی رئیس جمهور به آذربایجان شرقی مطرح شد که پنج هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال از این اعتبارات، سهم وزارت نفت است.
وی افزود: از این مبلغ تاکنون ۳۸۰ میلیارد ریال پرداخت شده است و با توجه به محدود بودن فصل کاری در استان، درخواست ما از وزیر نفت، تسریع در پرداخت حداقل ۵۰ درصد از تعهد آن وزارت‌خانه است.
رحمتی با بیان اینکه این اعتبارات برای تکمیل پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام استان در قالب مسئولیت‌های اجتماعی هزینه می‌شود، گفت: وزیر نفت در این دیدار دستور اقدام فوری و تسریع در پرداخت سهمیه این وزارت‌خانه از اعتبارات مصوب سفر استانی را صادر کرد.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه پروژه‌های مشمول این اعتبارات بیشتر در نقاط محروم استان قرار دارند، افزود: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و احداث مدارس در استان با سه هزار میلیارد ریال و احداث و تکمیل مدارس شهرستان چاراویماق با ۷۰۰ میلیارد ریال از جمله این پروژه‌هاست.
رحمتی گفت: احداث مرکز آموزشی فرهنگی شهر تبریز با ۲۰۰ میلیارد ریال، تکمیل و تجهیز مراکز فرهنگی هنری و کتابخانه‌های استان با یکهزار میلیارد ریال، احداث و تجهیز منازل مسکونی و تامین جهیزیه و تجهیزات توان‌بخشی مددجویان بهزیستی با ۴۰۰ میلیارد ریال و احداث ۲ باب سالن ورزشی چندمنظوره در شهرستان چاراویماق با ۵۰۰ میلیارد ریال دیگر پروژه‌های مصوب برای تخصیص اعتبار از سوی وزارت نفت هستند.
به دنبال دیدار استاندار آذربایجان شرقی با وزیر نفت و دستور وزیر برای پرداخت سهم این وزارتخانه از اعتبارات سفر استانی رئیس جمهور، جلسه‌ای با حضور استاندار و مسئولان استانی مرتبط برای نحوه تخصیص این اعتبار به پروژه‌های مصوب تشکیل شد.
استاندار آذربایجان شرقی در این جلسه گفت: هر زمان دستگاه‌های مشمول، صورت وضعیت پروژه‌ها را به وزارت نفت ارائه کنند، اعتبار در طول ۱۴ روز به آنها تخصیص خواهد یافت.
رحمتی تاکید کرد: این اعتبارات با ارائه برنامه از سوی سازمان‌های مشمول باید حداکثر تا آذر ماه هزینه شود و مدیران گزارش پیشرفت فیزیکی و صورت وضعیت ماهانه را ارائه کنند.
فرهاد فرهودی، مدیرکل نوسازی مدارس استان هم با اعلام اینکه برای ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار مدارس چاراویماق، ۶ طرح تعریف شده که یکی از آنها در روستای قلیچ‌خان آماده افتتاح است؛ افزود: برای سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان نیز ۳۴ طرح داریم .
فرگل صحاف، مدیرکل بهزیستی استان نیز گفت: ۳۰ میلیارد تومان برای احداث مسکن مددجویان در ۶۰ روستای استان هزینه می‌شود.
حبیب ستوده‌نژاد، مدیرکل ورزش و جوانان استان هم گفت: برای سال ۱۴۰۲ و امسال، ۲۵۰ میلیارد ریال از وزارت نفت و همین مقدار از سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای ساخت ۲ سالن ورزشی اعتبار مصوب شده است.
آیت الله سیدابراهیم رییسی روزهای ۱۸ و ۱۹ خرداد سال ۱۴۰۲ به عنوان پنجمین سفر از دور دوم سفرهای استانی به آذربایجان شرقی سفر کرد.
در این سفر ۱۲۰ هزار ملیارد ریال برای توسعه استان مصوب شد.
انتهای پیام/
وزیر نفت دستور تسریع در پرداخت اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور به آذربایجان شرقی را صادر کرد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار