رئیس سازمان انرژی اتمی:

ایران ظرفیت گسترده‌ای در بخش‌های مختلف هسته‌ای دارد

1403/02/26 - 13:15 - کد خبر: 113189 نسخه چاپی

نصر: رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: در جریان سفر گروسی تثبیت شد که ایران یک ظرفیت گسترده در بخش‌های مختلف به ویژه هسته‌ای برای ارائه به جهان دارد.

به گزارش نصر، «محمد اسلامی» رئیس سازمان انرژی اتمی امروز- چهارشنبه- در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: هفته گذشته اولین کنفرانس بین المللی علوم و فنون هسته ای در اصفهان برگزار شد. ۲۲ کشور در این کنفرانس شرکت کردند و از حدود ۶۰۰ مقاله ارائه شده به این کنفرانس ۴۲۰ مقاله پذیرفته شد.
وی  بیان کرد :حدود ۱۰۰ سخنرانی در کارگروه های مختلف داشتیم.برای اولین بار توانستیم به صورت حرفه‌ای صدای جمهوری اسلامی و صدا مظلومیت مردم ایران را که حقایق برنامه‌های هسته ای را همیشه وارونه جلوه می کردند و سیاه نمایی می کردند، به اقصی نقاط دنیا منتقل کنیم.
رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: در این کنفرانس گروسی حضور داشت و سخنرانی کرد و در جریان سفر گروسی تثبیت شد که ایران یک ظرفیت گسترده در بخش‌های مختلف به ویژه هسته‌ای برای ارائه به جهان دارد و دارای دانشمندانی توانمند است که حرف برای گفتن دارند.
 اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر مذاکرات رفع تحریم‌ها گفت:کار ما و آقای گروسی ارتباطی به مذاکرات رفع تحریم‌ها ندارد این بحث سیاسی است که به وزارت امور خارجه مربوط می شود. 
رئیس سازمان انرژی اتمی در مورد نتیجه مذاکرات با گروسی بیان کرد: بیانیه مشترک اسفند ۱۴۰۱ پابرجاست و حدود ۵۰ درصد از موارد باقی‌مانده ایران و آژانس حل و فصل شده و دو مکان باقی مانده در فرآیند حل و فصل قرار داردکه با توجه به برنامه‌ای که توافق کردیم معاونان طرفین روی آن در حال گفتگو و تعامل هستند.
اسلامی گفت: مذاکره برای رفع تحریم‌های اقتصادی مذاکراتی سیاسی مربوط به مقامات سیاسی و دیپلماتیک دو طرف است و ربطی به گفت‌وگوهای ما با آژانس ندارد.
رئیس سازمان انرژی اتمی در واکنش به مقاله روزنامه لوموند فرانسه درباره شایعه خرید کیک زرد جمهوری اسلامی ایران از کشور نیجریه، گفت: باید بگویید منبع خبرش کجاست.
انتهای پیام/
 ایران ظرفیت گسترده‌ای در بخش‌های مختلف هسته‌ای دارد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار