زوج جهانگرد استرالیایی در جریان تکرار سفر تاریخی ۱۹۲۰ وارد آذربایجان‌ شرقی شدند

1403/02/24 - 18:19 - کد خبر: 113060 نسخه چاپی

نصر: معاون گردشگری از ورود زوج جهانگرد استرالیایی که برای تکرار سفر تاریخی سال ۱۹۲۰ در طول مسیر خود با همراهی ماشین‌های تاریخی کانون جهانگردی و اتومبیل‌ءرانی وارد آذربایجان‌ شرقی شدند.

به گزارش نصر، علیرضا بایرام‌زاده با اعلام این خبر گفت: زوج جهانگرد استرالیایی که برای ادای احترام به فرانسیس بیرتلز جهانگرد و ماجراجوی استرالیایی که در دهه ۱۹۲۰ میلادی با ماشین bean۱۴ سفری ۸۰ روزه از انگلستان به استرالیا را به‌پایان رساند، با همان مدل از ماشین تاریخی که موزه استرالیا در اختیار آن‌ها قرار داده است، اقدام به تکرار این سفر تاریخی کرده‌اند که در جریان سفر خود روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت با همراهی ماشین‌های تاریخی کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی وارد استان آذربایجان‌شرقی شدند.
وی ادامه داد: رایزنی‌هایی در جهت مقابله با پدیده ایران‌هراسی صورت گرفت تا در نهایت این زوج جهانگرد عبور از ایران به مقصد استرالیا را در مسیر سفر خود قرار دهند و زوج ماجراجو در طول سفر خود ۱۲ روز مهمان کشور پهناور و تاریخی ایران خواهند بود.
وی افزود: این زوج جهانگرد در این سفر از خودروی بازسازی شده برای تداعی دقیق آن سفر تاریخی استفاده ‌می‌کنند که این خودرو هم‌اکنون صد سال قدمت دارد و قرار است این زوج ماجراجو با این خودرو به ۱۶ کشور سفر کنند.
به‌ گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌ شرقی، وی ضمن اشاره به اقامت یک روزه این زوج گردشگران در کاروانسرای یام مرند، گفت: این زوج جهانگرد روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت وارد آذربایجان شرقی شده و پس از یک رو اقامت در کاروانسرای تاریخی یام مرند فردا ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ این استان را به مقصد زنجان ترک خواهند کرد تا بلاخره با طی استان‌های مختلف، ایران را به مقصد پاکستان ترک کنند.
انتهای پیام/
زوج جهانگرد استرالیایی در جریان تکرار سفر تاریخی ۱۹۲۰ وارد آذربایجان‌ شرقی شدند خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار