رئیس دانشگاه تبریز:

دانشگاه تبریز تبیین اندیشه‌های قرآنی رهبری را وظیفه خود می داند

1403/02/23 - 14:41 - کد خبر: 112967 نسخه چاپی

نصر: رئیس دانشگاه تبریز گفت: دانشگاه تبریز تبیین اندیشه‌های قرآنی سکان‌دار نظام اسلامی آیت الله العظمی خامنه ای را رسالت خود می‌داند.

به گزارش نصر، صفر نصر الله زاده ظهر امروز یک شنبه در مراسم افتتاحیه ششمین اجلاسیه کنگره بین المللی اندیشه‌های قرآنی امام خامنه ای در تبریز با اشاره به اینکه دانشگاه تبریز، مشهد الشهدای دانشگاه‌های کشور است، ابراز داشت: دانشگاه تبریز تبیین اندیشه‌های قرآنی سکان‌دار نظام اسلامی آیت الله العظمی خامنه ای را رسالت خود می‌داند.
وی در ادامه ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای اسلام و انقلاب اظهار داشت: این روزها در ۱۸ اردیبهشت ماه سال ۵۷ دو شهیدان غلامی و میرزایی در مبارزات انقلابی دانشجویان تبریز به شهادت رسیدند.
نصر الله زاده در ادامه ضمن تقدیر از رویکردهای ارزشمند جامعه المصطفی در نشر گفتمان انقلاب اسلامی بر اهمیت بازشناسی اندیشه‌های قرآنی علمای اسلام تصریح نمود و ابراز داشت: منویات آموزنده راهگشا و حلال مشکلات امام خامنه ای بسیار مؤثر بوده، بزرگترین اهرم راهبری و پیش برنده و پیشران حرکت بزرگ علمی و فناوری در کشور مرهون توجهات ایشان است.
وی توجه به آموزه‌های وحیانی و قرآنی و اشراف آن در علوم مختلف را پایه و محرک تمام پیشرفت‌های علمی و فناوری ایران دانست و ابراز داشت: هدف گفتمان انقلاب اسلامی از حرکت به سمت قدرت علمی و فناوری تسهیل سعادت آفرینی بشر است؛ دانشگاه که کارخانه انسان سازی از رسالت بزرگی در جهت دهی به علم و عالم برخوردار است.
رئیس دانشگاه تبریز ضمن اشاره به اهمیت توجه به دانشگاه حکمت بنیاد با بیان این که انسان سازی را عالمان حکیم می‌توانند دنبال نمایند، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب تولید ثروت و رونق تولید را از معروف‌های مهم دانسته، کسب علم و فناوری و تولید ثروت برای جامعه را یک معروف الهی که برخواسته از آموزه‌های قرآنی است می‌دانند.
وی تصریح کرد: در دانشگاه وظیفه داریم تا در راستای منظومه ارزشمند رشد علمی آرمان‌ها و منویات رهبر معظم انقلاب را نصب العین قرار داده، پژوهش توأم با تزکیه نفس را سرلوحه خود قرار دهیم؛ لذا تولید علم همراه به توجه به تزکیه نفس از بارزترین ویژگی‌های دانشگاه حکمت بنیان است.
نصر الله زاده در بخش پایانی سخنان خود کاربست آموزه‌های دینی و تعالیم قرآن در حکمرانی جامعه اسلامی را بسیار مهم و ضروری دانست و اظهار داشت: دانشگاه بین المللی تبریز با میزبانی از ۲۱۰۰ دانشجوی غیر ایرانی در ارتباط با جامعه المصطفی می‌تواند آثار ارزشمندی داشته باشد.
انتهای پیام/
دانشگاه تبریز تبیین اندیشه‌های قرآنی رهبری را وظیفه خود می داند خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار