معاون فنی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور تشریح کرد: 

جزییات زمان‌بندی اعلام نتایج و انتخاب رشته آزمون های سراسری، ارشد و دکتری

1403/02/23 - 13:36 - کد خبر: 112954 نسخه چاپی

نصر: معاون فنی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور تاریخ اعلام نتایج اولیه، زمان انتخاب رشته، مصاحبه و زمان آزمون های عملی نوبت های اول و دوم آزمون سراسری، کارشناسی ارشد و دکتری را اعلام کرد.

به گزارش نصر، حسن جمالی امروز (یکشنبه) در اولین نشست خبری عبدالرسول پورعباس سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش گفت: نتایج اولیه آزمون دکتری اعلام شده و نتایح چندبرابر ظرفیت سال ۱۴۰۳ این آزمون هم تا اواسط خرداد اعلام می شود و از اواخر خرداد داوطلبان واجد شرایط برای مصاحبه دعوت می شوند. همچنین از نیمه خرداد تا آخر خردادماه دانشگاه ها می توانند مصاحبه ها را انجام دهند و تا هفته دوم شهریور نتایح نهایی آزمون اعلام می شود.
وی درمورد نتایج آزمون کارشناسی ارشد هم اظهار داشت: نتایج اولیه این آزمون و اسامی افراد مجاز به انتخاب رشته تا ۱۵ خرداد ماه اعلام می شود. همچنین دفترچه انتخاب رشته در دسترس قرار می گیرد. دانشگاه ها می توانند آزمون های عملی و تشریحی را از تیر تا ۱۵ مرداد ماه انجام دهند و نتایح نهایی تا هفته اول شهریور یا هفته دوم اعلام می شود.
معاون فنی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور ادامه داد: نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ و آزمون ویژه فرهنگیان که در اردیبهشت ماه برگزار شد، نتایج اولیه آن به زودی اعلام می شود. بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی سه برابر ظرفیت پذیرش آزمون فرهنگیان اعلام می شود و بعد مراحل مربوط به ارزیابی تخصصی وزارت آموزش و پرورش توسط این وزارتخانه تا اواخر تیرماه انجام می شود.
جمالی تصریح کرد: نتایح نهایی آزمون فرهنگیان تا قبل از انتخاب رشته آزمون سراسری یعنی اواسط مرداد اعلام می شود تا داوطلبانی که در این آزمون قبول نشده اند، بتوانند در آزمون سراسری انتخاب رشته کنند و افرادی که در آزمون فرهنگیان قبول شده اند اگر بخواهند در آزمون سراسری انتخاب رشته کنند، باید از آزمون فرهنگیان انصراف دهند.
وی تاکید کرد: نتایج نوبت اول آزمون سراسری به شکل نمرات خام تا ۱۵ خرداد و نتایج نهایی هر دو نوبت آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ تا اواسط مرداد روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.
انتهای پیام/
جزییات زمان‌بندی اعلام نتایج و انتخاب رشته آزمون های سراسری، ارشد و دکتری خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار