رییس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات آذربایجان شرقی؛

امکان رای دهی الکترونیکی برای روشندلان فراهم است

1403/02/21 - 17:29 - کد خبر: 112830 نسخه چاپی

نصر: رییس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات آذربایجان شرقی اعلام کرد: امکان رای دهی الکترونیکی برای روشندلان در حوزه انتخابات تبریز، آذرشهر و اسکو فراهم است.

 به گزارش نصر، فرهاد شیدایی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: با توجه به امکانات تعبیه شده در دستگاه های اخذ رای الکترونیکی، افراد نابینا می تواند با بهره گیری از امکان خط بریل روی دستگاه، اقدام به رای دهی کنند.
 وی اظهار کرد: بر این اساس روشندلان بدون توجه به تصاویر و اسامی نامزدها و تنها با لمس کد انتخاباتی، نامزد مورد علاقه خود را انتخاب و رای خود را به صندوق می اندازند.
 شیدایی یادآور شد: براین اساس روشندلان به راحتی می توانند در مرحله دوم انتخابات مشارکت کنند. دومین مرحله انتخابات مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح امروز همزمان با ۱۵ استان دیگر در سه حوزه انتخابیه «تبریز، آذرشهر و اسکو»، «میانه» و «شبستر» در آذربایجان شرقی شروع شده است و یکهزار و ۳۲۷ شعبه اخذ رای برای این دوره پیش‌بینی شده است. آذربایجان شرقی ۱۹ کرسی در مجلس دارد که ۱۳ نماینده در دور نخست انتخابات مجلس دوازدهم راهی مجلس شدند و سرنوشت ۶ کرسی به دور دوم کشیده شد.
انتهای پیام/
امکان رای دهی الکترونیکی برای روشندلان فراهم است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار