معاون وزیر راه؛

بزرگراه تبریز -سهند افتتاح شد

1398/10/15 - 16:45 - کد خبر: 11275 نسخه چاپی

نصر: معاون وزیر راه و شهرسازی با تقدیر از اهتمام مدیریت ارشد آذربایجان‌شرقی برای تکمیل بزرگراه تبریز - سهند تاکید کرد: علیات اجرایی این قرارداد مشارکتی از سال گذشته به صورت جدی آغاز شده و خواهان تکمیل این طرح در زمان‌بندی وعده داده شده هستیم.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، حبیب‌الله طاهرخانی امروز در بازدید از طرح  ساخت بزرگراه تبریز - سهند افزود: این پروژه با توجه به موقعیت ویژه تبریز و جمعیت ساکن در شهر جدید سهند از اهمیت خاصی برای وزارت راه و شهرسازی برخوردار است.
وی با قدردانی از تلاش‌ شبانه‌روزی پیمانکار این پروژه، افزود: متناسب با ضوابط و قوانین از اجرای این پروژه حمایت و به تعهدات خود عمل می‌کنیم.
استاندار آذربایجان شرقی نیز با بیان اینکه بزرگراه تبریز- سهند، 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، ابراز امیدواری کرد این مسیر تا بهار سال آینده زیر بار ترافیک برود.
محمدرضا پورمحمدی گفت: اتمام این پروژه یکی از مهم‌ترین مطالبات مردم منطقه و از اولویت‌های مدیریت ارشد استان است.
وی با اشاره به واگذاری این پروژه در قالب یک قرارداد مشارکتی به بخش خصوصی از سال ۹۷، گفت: بر اساس این قرارداد، چهل درصد سهم دولت و ۶۰ درصد سهم سرمایه‌گذار در تامین مالی پروژه بود.
پورمحمدی افزود: طول این بزرگراه 22 کیلومتر است که هم‌اکنون 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم تا بهار سال آینده زیر بار ترافیک برود.
پیمانکار پروژه بزرگراه تبریز- سهند نیز از حمایت‌های استاندار و معاون عمرانی وی در توجه به پیشبرد اجرای این پروژه قدردانی کرد و گفت: بر اساس قولی که به مردم و مسئولان داده‌ام این پروژه را در زمانی که وعده داده‌ایم به پایان می‌رسانیم.
وی گفت: انتظار داریم وزارت راه و شهرسازی به عنوان شریک پروژه، به تعهدات خود عمل کند.
استاندار آذربایجان شرقی و معاون وزیر راه و شهرسازی پیش از این نشست از روند عملیات اجرایی بزرگراه تبریز- سهند بازدید کردند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و تعدادی از مسئولان استانی نیز در این بازدید حضور داشتند.
بزرگراه تبریز -سهند از جمله طرح های مهم راه سازی آذربایجان شرقی می باشد که مرکز استان را به شهر جدید سهند با افزون بر 200 هزار نفر جمعیت متصل می کند.
اجرا و تکمیل این طرح در سال های قبل به دلیل بی توجهی مسوولات وقت پیشرفت لاک پشتی داشته است که همین امر مشکلات زیادی را برای ساکنان شهر جدید سهند جهت تردد به تبریز و ایجاد راه بندان های طولانی در مسیر پرترافیک تبریز- آذرشهر سبب شده است.
در شرایطی که هم اکنون ساکنان شهر جدید سهند مسیر حدود 25 کیلومتری این شهر تا تبریز را به دلیل شلوغی راه ها یک ساعته طی می کنند، در صورت بهره برداری از بزرگراه تبریز- سهند این زمان به 10 دقیقه کاهش می یابد.
دولت تدبیر و امید در راستای سیاست عملگرایی خود و به منظور امید آفرینی در جامعه تلاش دارد این طرح در اسرع وقت تکمیل شود تا شهروندان شهر جدید سهند بتوانند از مزایای این طرح مهم راه سازی برخوردار شوند.
انتهای پیام/
بزرگراه تبریز -سهند افتتاح شد خبرگزاری ایرنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار