مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان؛

۷۷ کانون تخصصی خواهران در مساجد آذربایجان‌شرقی فعال است

1403/02/18 - 16:24 - کد خبر: 112684 نسخه چاپی

نصر: مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی اعلام کرد: سال گذشته با لبیک به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر احیا و ترویج الگوی زن تراز انقلاب اسلامی و با توجه به اسناد بالادستی نظام در حوزه زن و خانواده، بیش از یکهزار کانون تخصصی خواهران در مساجد کشور تأسیس شده است که ۷۷ باب از این کانون ها در استان توسط بانوان مسجدی فرهیخته مدیریت می شود.

به گزارش نصر، «مرتضی شفیعی» روز سه شنبه در دیدار مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری با اشاره به تربیت نیروی مومن، متعهد و متخصص انقلابی به عنوان یکی از مهمترین اهداف کانون های فرهنگی هنری مساجد اظهار کرد: تحقق عدالت فرهنگی، نهضت بازگشت به مساجد و احیای کارکردهای اصلی مساجد از مهمترین رویکردها و سیاست های ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور است.
مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: ستاد استان توانسته است سال گذشته با بهره مندی از ظرفیت شبکه منظم و منسجم کانون های فرهنگی هنری مساجد در نیل به اهداف پیش بینی شده کارنامه موفقی داشته باشد.
شفیعی توجه به موضوع زن و خانواده را از محورهای مهم فعالیت کانون های فرهنگی هنری در سال جاری دانست و افزود: در برهه‌ای که دشمن با تمام ابزارهای علمی، فرهنگی و رسانه‌ای خود موضوع زن و خانواده را سوژه ای علیه باورهای دینی و اجتماعی مردم قرار داده است، نیازمند نقش‌آفرینی بانوان در تمامی عرصه ها هستیم.
مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی ادامه داد: در راستای اهداف کلان حوزه زن و خانواده به دنبال ایجاد شبکه فعالیت ها و تعاملات فرهنگی، اجتماعی منطبق بر الگوی تعالی دختران و بانوان ایرانی بوده و در این راستا آماده همکاری و تعامل با اداره کل امور بانوان استانداری و دیگر نهادهای هم سو هستیم.

مساجد محل اطمینان خانواده ها
مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی نیز در این دیدار با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در توجه اساسی به سه موضوع مسجد، مدرسه و مادر به عنوان بهترین راهبرد برای رشد و تعالی فردی و اجتماعی اظهار کرد: توجه به موضوع زن و خانواده در مساجد و ایجاد فضای های فرهنگی مرتبط با این موضوع به نوبه خود در موضوع ازدواج و فرزندآوری نیز تاثیرات مثبت و سازنده خواهد داشت.
«زهرا کوهی»با توصیف مساجد به عنوان محل اطمینان خانواده ها گفت: ترسیم چشم انداز و افق فعالیت بر اساس فرمایشات امامین انقلاب، احیای کارکردهای اصلی مساجد بویژه تولید و بازتولید روحیه جهادی و انقلابی، توجه به موضوع زن و خانواده، الگوسازی، انجام کار تخصصی بدور از موازی کاری با رویکرد هم افزایی از مهمترین رسالت های کانون های فرهنگی هنری بوده و دفتر امور زنان و خانواده استانداری آماده همکاری با ستاد کانون های فرهنگی هنری در راستای تقویت این ماموریت هاست.
انتهای پیام/
۷۷ کانون تخصصی خواهران در مساجد آذربایجان‌شرقی فعال است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار