خبر/

مرد تبریزی: زنم غذا نمی پخت او را کشتم / جزییات قتل آتشین زن تبریزی جلوی چشم دخترش + جزییات

1403/02/18 - 18:57 - کد خبر: 112649 نسخه چاپی

نصر: مرد 68 ساله تبریزی که بعد از 48 سال زندگی مشترک و داشتن چهار فرزند، همسر خود را به اتهام اعتقادات زیاد مذهبی و نیز عدم توجه به نیازهای شکمی اش و... به آتش کشیده بود، به دستور بازپرس جنایی تبریز، بازداشت شد.

به گزارش نصر، عصر هنگام، زنی در منزلش نشسته بود که ناگهان صدای داد و فریاد را از خانه پدری اش که در همسایگی آنان قرار داشت می شنود.
سریع خود را به منزل پدرش می رساند تا پی به علت درگیری و بگومگوی والدینش ببرد که در حین ورود به خانه با شیشه های شکسته پنجره مواجه می شود. اما پدر وی به محض دیدن دخترش او را از خانه بیرون می کند و می گوید: برو بیرون، دعوای من و مادرت نه به تو و نه به هیچ کس دیگری ربطی ندارد؛ از این زندگی نکبتی خسته شدم و می خواهم آن را به آتش بکشم.
دختر به زور پدرش خانه را ترک می کند، اما چند دقیقه ای نگذشته بود که شعله های آتش فوران شده از منزل پدرش را می بیند. دوباره خود را سراسیمه به منزل پدرش می رساند، با کمک همسایگان در قفل شده از بیرون را باز و وارد اتاق می شوند. اما با جسم سوخته شده مادرش مواجه می شود که در میان شعله های آتش می سوزد، اورژانس از راه می رسد و زن و مرد را به بیمارستان منتقل می نماید.  
زن و شوهر در حالی به بیمارستان منتقل می شوند که زن از شدت سوختگی بیهوش شده بود و مرد تنها دست و صورتش و پاهایش سوخته بود. دختر و سایر فرزندان این زن و شوهر خود را به بیمارستان می رسانند و بر بالین پدر و مادر خود حاضر می شوند.  
اما اندکی نگذشته بود که با جسد بی جان مادرشان مواجه می شوند؛ وقتی زن 63 ساله تسلیم مرگ شد؛ پای پلیس و بازپرس ویژه قتل تبریز نیز به بیمارستان باز می شود. بدین ترتیب بازپرس جنایی به همراه تیمی از ماموران دایره جنایی پلیس آگاهی برای بررسی علت آتش گرفتن و فوت زن میانسال در بیمارستان حاضر می شوند. بازپرس بعد از تحقیقات لازم و پرس و جو از فرزندان این زوج، دستور دستگیری مرد 68 ساله را به عنوان مضنون اصلی پرونده به کارآگاهان صادر می کند. 

زنم به نیازهایم توجه نمی کرد
این مرد بعد از مرخصی از بیمارستان در مقابل بازپرس می نشیند و این گونه به شرح ماجرا می پردازد:
48 سال از زندگی مشترکمان می گذرد و حاصل این زندگی، چهار فرزند، 3 دختر و یک پسر است؛ در تمام این مدت زندگی مشترک زنم کوچک ترین توجهی به من نداشت و هیچ اهمیتی به من نمی داد. او هیچ وقت آن غذایی را که من دوست داشتم درست نمی کرد. همیشه برای شام غذای بیات به خوردم می داد، آن غذایی که از نهار می ماند! چرا که او نهار را به مقدار زیاد می پخت تا باقی مانده را در شام بخوریم و خانم مجبور نباشد برای وعده شام نیز غذا آماده نماید.  
او هیچ وقت به نیازهای من توجهی نکرد. هیچ وقت آن طور که شایسته است کارهای خانه را به درستی انجام نمی داد. هیچ وقت خانه مرتب نبود. هر وقت از سرکار برمی گشتم خانه را درهم و برهم می دیدم.
روز حادثه نیز بر سر همین مسائل باهم حرفمان شد. دعوا کردیم و کل شیشه های خانه و هرچیزی که در آشپزخانه بود را زدم و شکستم، دیگر از دست این زندگی جان به لب شده بودم و نمی توانستم شرایط موجود را تحمل نمایم. هرچیزی که به دستم می رسید را می شکستم.  
وسط درگیری دخترم آمد اما او را از منزل بیرون انداختم چون می خواستم کل زندگی را به آتش بکشم و برای همیشه از دست این زندگی نکبتی راحت شوم. بعد از رفتن دخترم بنزین را برداشتم و به سر و روی زنم و نیز کل اتاق ریختم و آتش زدم؛ من توانستم سریع به بیرون بروم و خود را نجات دهم اما زنم در میان شعله های آتش گرفتار شد.
اما این متهم در اظهارات بعدی خود کاملا منکر آتش زدن همسر خود می شود و می گوید: من همسرم را نسوزاندم، من کبریت نزدم بلکه من فقط بنزین را ریختم و بنزین ریخته شده روی فرش از بخاری که در گوشه اتاق روشن بود آتش گرفت.
اما با توجه به دلایل و قرائن موجود در پرونده مانند اظهارات دختر متهم و نیز همسایگان که همگی مدعی بودند در از بیرون قفل شده بود و آنان در را شکسته و وارد اتاق شدند، و نیز وجود بنزین 4 لیتری در یک خانه بدون هیچ توضیحی از طرف متهم و همچنین نظر به این که تنها دست و صورت و نیز پاهای متهم سوخته بود و اعتراف اولیه خود متهم مبنی بر آتش زدن همسرش، از نظر بازپرس، متهم خود به صورت عمدی اقدام به آتش زدن همسرش کرده است؛ چرا که اگر مرد خود اقدام به آتش زدن نمی کرد و یا اینکه قصد آتش زدن خود را نیز داشت، هیچ وقت تنها اعضایی مانند دست و صورت و پا آتش نمی گرفتند!

صدور کیفرخواست برای متهم
گزارش رکنا حاکی است، 3 دختر و پسر این مرد از گناه پدرشان گذشتند و اعلام رضایت کردند؛ اما یکی از پسران وی با قاطعیت پیگیر پرونده قتل مادرش است و به گفته خودش تا قصاص پدرش و گرفتن انتقام مرگ مادرش کوتاه نخواهد آمد. چرا که این پسر مدعی است پدرش مردی بسیار پرخاشگر و عصبی است و در تمام طول زندگی مشترک با مادرش، ظلم های بسیاری در حق وی کرده است و باید انتقام این همه ظلمی که در حق مادرش شده است گرفته شود.
بنابراین با توجه به اعترافات متهم و نظریه پزشکی قانونی که علت فوت را اختلالات آب الکترولیت مطابق سوختگی 90 درصد اعلام کرده است و نیز درخواست قصاص از سوی پسر مقتول، کیفرخواست از شعبه ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب تبریز صادر و پرونده برای صدور حکم نهایی به دادگاه کیفری یک آذربایجان شرقی ارسال شد و به زودی جلسه رسیدگی به این پرونده در دادگاه مذکور برگزار خواهد شد.
فاطمه قلی پور گنجه لو
انتهای پیام/
مرد تبریزی: زنم غذا نمی پخت او را کشتم / جزییات قتل آتشین زن تبریزی جلوی چشم دخترش + جزییات پایگاه خبری و اطلاع رسانی رکنا

ثبت نظر

نمایش 1 نظر

پاسخ   محمد   2 هفته پیش  

در توضيحات، پدر گفته بود 3دختر و يك پسر داشته است در حاليكه، گزارش رکنا حاکی است، 3 دختر و پسر این مرد از گناه پدرشان گذشتند و اعلام رضایت کردند؛ اما یکی از پسران وی با قاطعیت پیگیر پرونده قتل مادرش است كه اين گفته به وجود 2پسر دلالت دارد!!!!
پژوهشیار