روز گذشته/

خانواده‌ ای ۱۱ نفره گرفتار در کوه اکوز داغی مهمان هلال‌ احمر شدند

1403/02/15 - 14:13 - کد خبر: 112496 نسخه چاپی

نصر: بارش‌ های سیل‌آسا روز گذشته، مسیر بازگشت یک خانواده ۱۱ نفره را در منطقه اکوز داغی شهرستان هریس مسدود کرد و آنها را در شرایط خطرناکی قرار داد.

به گزارش نصر، با تلاش‌های بی‌وقفه امدادگران جمعیت هلال احمر و راهداران، این خانواده پس از ۵ ساعت عملیات نفس‌گیر نجات پیدا کردند.

گرفتار در گل و لای 
بارش‌های سیل‌آسا روز گذشته، مسیرهای کوهستانی را به شدت لغزنده و گل‌آلود کرده بود. در این میان، یک خانواده ۱۱ نفره که برای تفریح به منطقه اکوز داغی رفته بودند، در مسیر بازگشت با مشکل مواجه شدند.
وجود دو کودک زیر 6 سال در بین اعضای خانواده شرایط را پیچیده کرده و بر اضطراب عملیات افزوده بود.

عملیات نجات نفسگیر
با اطلاع از این حادثه، محل اعزام جمعیت هلال احمر و راهداران با دستگاه سنگین شان مشخص شد.
عملیات نجات با حضور میدانی بخشدار مرکزی هریس و همکاری نجاتگران جمعیت هلال احمر آغاز شد.
نیروهای امداد و خدمات رسان با تلاش‌های بی‌وقفه خود، پس از ۵ ساعت موفق شدند این خانواده را از منطقه کوهستانی به جمعیت هلال‌احمر شهرستان هریس انتقال‌دهند تا این خانواده شب را مهمان جمعیت هلال‌احمر باشند.

هشدار به گردشگران
حمید منجم مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر در این خصوص گفت: با توجه به شرایط جوی و ادامه دار بودن بارش ها و سخت شدن عبور مسیرهای کوهستانی، از تمامی گردشگران و کوهنوردان، طبیعت گردان و کوهروان تقاضا می شود که از صعود به ارتفاعات خودداری کرده و از اقامت در مسیل ها اجتناب نمایند یا با رعایت تمام نکات ایمنی اقدام به این کار کنند.
انتهای پیام/
خانواده‌ ای ۱۱ نفره گرفتار در کوه اکوز داغی مهمان هلال‌ احمر شدند نصر

ثبت نظر

نمایش 1 نظر

پاسخ   محمد طلوعیان خبرنگار صدا و سیما در شهرستان هریس   3 هفته پیش  

خودم شخصا در عملیات حضور داشتم متاسفانه راهداری حضور نداشت . تمامی امکانات لجستیکی از جمله تراکتور و ماشین دودیفرانسیل را شخص آقای پورملایی بخشدار مرکزی هریس تامین کرد .
پژوهشیار