امام جمعه تبریز:

خطوط مقدم جبهه مقاومت به دانشگاه‌های آمریکا و اروپا گسترش یافته است

1403/02/14 - 14:26 - کد خبر: 112471 نسخه چاپی

نصر: امام جمعه تبریز با اشاره به تظاهرات اعتراضی دانشجویان آمریکا، گفت: خیزش دانشجویان آمریکایی و اروپایی علیه رژیم صهیونیستی جزو اخبار مهم این هفته است؛ آنچه شاهدیم شورش عقلانیت و انسانیت علیه اشغال، تجاوز و جنایت علیه ملت‌هاست و امروز خطوط مقدم جبهه مقاومت به دانشگاه‌های آمریکا و اروپا گسترش یافته است.

به گزارش نصر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز، اظهار کرد: در چند روز گذشته، بیش از ۱۰۰۰ دانشجو و استاد بازداشت شده‌اند، این به معنی به بند کشیده شدن آزادی توسط مدعیان دروغین آزادی است، نفرت عمومی از رژیم صهیونیستی و حامیان آن در حال تکثیر و گسترش است و از طرفی می‌توان این تظاهرات را نشانه این دانست که مقاومت در برابر ظلم یک امر فطری است.
وی با بیان اینکه تظاهرات دانشجویان، فروریزی صهیونیسم است، افزود: یکی از نکات اجتماعات ضد صهیونیستی این است که لیبرال دموکراسی به مرز بحران نزدیک می‌شود. به تعبیر یکی از دانشمندان آمریکایی، نظم جهانی لیبرالیسم به رهبری آمریکا، ناگزیر به نقطه بحران مشروعیت رسیده است.
او ادامه داد: آمریکا کاملاً تفاوت پیدا کرده است، جوانان و نخبگان حامی فلسطین بودند و دولتمردان آمریکا حامی رژیم صهیونیستی هستند و طبیعتاً این گسست در سایر حوزه‌های بین‌المللی به مرور آشکار خواهد شد.
آل هاشم با بیان اینکه امروز صحنه بین‌المللی شفاف و روشن است، گفت: امروز فقط جمهوری اسلامی در مقابل صهیونیستی‌ها نیست، بلکه جوامع غربی هم در مقابل این رژیم جعلی صف کشیده‌اند، با این اوصاف یک تکلیف مضاعف روی دوش نخبگان و اساتید ماست.
خطیب نماز جمعه تبریز به انتخابات مجلس شورای اسلامی که هفته آینده برگزار می‌شود، اشاره و بیان کرد: مردم باید مانند دور اول انتخابات نسبت به داشتن مشارکت حساسیت داشته باشند چون مشارکت قوی به شکل‌گیری مجلس قوی کمک خواهد کرد.
وی با بیان اینکه انتخابات مظهر با شکوه مردم‌سالاری دینی است، ادامه داد: راهبرد مشارکت حداکثری در دور دوم مهم است و همه اقشار و نخبگان و گروه‌ها از جمله دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، مساجد، مدارس، جوامع صنعتی، کارگری و بازاریان باید مردم را برای حضور در پای صندوق‌های رای تشویق و ترغیب کنند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: از کاندیداها توقع داریم اخلاق و تقوای انتخاباتی را رعایت کنند، تخریب و توسل به روش‌های غیراخلاقی زیبنده جامعه ما نیست، خودتان را اثبات کنید چرا دیگری را تخریب می‌کنید؟!
آل هاشم از دست‌اندرکاران انتخابات خواست تا مانند دور اول، انتخابات را در نهایت صحت برگزار کنند و افزود: ما همیشه انتخابات سالمی را رقم زده‌ایم.
وی به حاشیه‌سازی رسانه‌های خارجی اشاره کرد و گفت: بعد از عملیات «وعده صادق» آرامش در کشور حاکم شد و مطالبه مردم مبنی بر تنبیه رژیم صهیونیستی، با تدبیر و هوشمندی تمام انجام شد. امروز همه باید به نهادینه‌ شدن آرامش در کشور کمک کنیم. شما می‌بینید دشمن از طریق رسانه‌های خود به دنبال بازسازی اغتشاش و آشوب در کشور است و هر روز، یک خبر جعلی و انحرافی منتشر می‌کند تا افکار عمومی را مختل کند.
وی با بیان اینکه دشمن به دنبال بازتولید نفرت در جامعه است، اظهار کرد: نسخه تمام این هجمه‌ها، عبارت از حفظ وحدت، انسجام ملی و اطاعت محض از فرامین رهبر معظم انقلاب است. 
امام جمعه تبریز تاکید کرد: نباید با ایجاد دو قطبی‌های کاذب، دشمن را به طمع بیندازیم. همه وظیفه‌ داریم موضوعات فرعی را تبدیل به اصل نکنیم.
وی با بیان اینکه دستگاه‌های دولتی و اجرایی باید چرخه خدمت‌رسانی را افزایش دهند و خدمت به مردم را اصل قرار دهند، اظهار کرد: اکنون نوبت «وعده صادق» اقتصادی است که در این رابطه دولت برای جهش تولید، ساز و کارهای واقعی حضور مردم را هرچه سریع‌تر بررسی کند و بهترین راه‌ها را برای مشارکت مردم در تحقق جهش تولید برگزیند و عملیاتی کند.
او به ۱۸ اردیبهشت ماه، روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر اشاره کرد و افزود: اهداف جمعیت هلال احمر برای همه روشن است، تلاش برای تسکین دردهای بشر، پوشش در جهت دوستی و تفاهم و صلح پایداری میان ملت‌ها، حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها، در زلزله، سیل و ... این قشر کارهای فوق العاده‌ای انجام می‌دهد.
انتهای پیام/
خطوط مقدم جبهه مقاومت به دانشگاه‌های آمریکا و اروپا گسترش یافته است خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار