معاون گردشگری میراث‌ فرهنگی استان مطرح کرد:

هدفگذاری برای رشد ۲۵ درصدی جذب گردشگر در آذربایجان شرقی

1403/02/13 - 13:14 - کد خبر: 112438 نسخه چاپی

نصر: معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان‌شرقی از هدف گذاری این مجموعه برای رشد ۲۵ درصدی در جذب گردشگر خبر داد و گفت: بر این اساس ۸۰ جشنواره داخلی گردشگر محور در سال جاری برگزار می شود.

به گزارش نصر، علیرضا بایرام زاده روز پنجشنبه در جلسه کمیته فنی بازاریابی و تبلیغات با تأکید بر اهمیت استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای برای معرفی ظرفیت های گردشگری استان به گردشگران خارجی، اظهار کرد: بازاریابی با کمک تبلیغات رسانه‌ای برای رشد صنعت گردشگری استان مهم بوده و باید از ظرفیت‌های رسانه‌ای در کشورهای هدف گردشگری و همچنین نحوه حضور رسانه‌های استانی در این کشورها برای معرفی هرچه بهتر جاذبه‌های گردشگری آذربایجان‌شرقی استفاده کرد.
وی ادامه داد: با توجه به برنامه تحولی صنعت گردشگری در آذربایجان شرقی، استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای با مشارکت و محوریت بخش‌های خصوصی و برگزاری رویدادهایی نظیر جشنواره‌های بین‌المللی حائز اهمیتی بوده که در این جلسه به تصویب رسید.
بایرام زاده گفت: در راستای تحقق هدف، افزایش رویدادهای گردشگری با کشورهای هدف گردشگری، برنامه‌هایی همچون برگزاری ۸۰ جشنواره گردشگری داخلی، برگزاری نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی در مهرماه سال جاری و حضور توانمند در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران، با محوریت جذب گردشگران خارجی در دستور کار معاونت گردشگری آذربایجان‌شرقی خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: کشورهای هدف گردشگری برای استان آذربایجان‌شرقی کشورهایی همچون جمهوری آذربایجان، جمهوری ارمنستان، روسیه، ترکیه، چین، عراق و کشورهای اروپایی‌ است اما محدودیتی در معرفی استان وجود نداشته و هدف نهایی معرفی جاذبه‌های گردشگری کم‌نظیر استان در ابعاد جهانی است.
بر اساس اعلام اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، در دو سال گذشته ورودی گردشگر خارجی به استان ۱۵۰ درصد افزایش یافته است.
آذربایجان شرقی با داشتن چهار هزار اثر تاریخی و باستانی که دو  هزار و ۷۵ مورد آنها در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است، جزو پنج استان اول گردشگر پذیر ایران به شمار می رود.
انتهای پیام/
هدفگذاری برای رشد ۲۵ درصدی جذب گردشگر در آذربایجان شرقی خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار