آغاز تبلیغات دور دوم انتخابات مجلس در آذربایجان شرقی

1403/02/13 - 09:06 - کد خبر: 112416 نسخه چاپی

نصر: تبلیغات دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در سه حوزه انتخابیه آذربایجان شرقی آغاز شد.

به گزارش نصر، تبلیغات دور دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از بامداد ۱۳ اردیبهشت آغاز شد و تا ساعت هشت صبح پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ادامه دارد.
براساس اعلام سخنگوی ستاد انتخابات کشور، دستورالعمل تبلیغات و قانون مرتبط با تبلیغات که در مرحله اول اطلاع‌رسانی شده، در مرحله دوم هم ملاک خواهد بود.
انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ برگزار شد و از میان نامزدهای حاضر در عرصه رقابت، ۲۴۵ نفر به مجلس راه یافتند و سرنوشت ۴۵ کرسی باقی مانده در دور دوم انتخابات که در ۲۱ اردیبهشت برگزار می‌شود، روشن خواهد شد.
طبق اعلام وزارت کشور و از بین نامزدها دو نفر در حوزه انتخابیه تبریز،آذرشهر و اسکو دو نفر به طور مستقیم وارد مجلس شدند و هشت نفر دیگر نیز به مرحله دوم انتخابات راه یافتند که برای تصدی چهار کرسی باقی مانده بهارستان با هم رقابت می کنند.
همچنین در حوزه انتخابیه میانه که در مجلس دو کرسی دارد در مرحله اول یک نفر به مجلس راه یافت و دو کاندیدا در این حوزه انتخابیه برای یک کرسی دیگر رقابت می کنند.در حوزه انتخابیه شبستر نیز دو نفر نیز برای یک کرسی این حوزه انتخابیه با هم رقابت می کنند.
آذربایجان شرقی در مجلس ۱۹ کرسی دارد که تکلیف ۱۳ کرسی در مرحله اول مشخص شد که تکلیف ۶ کرسی دیگر در مرحله دوم مشخص می شود.
انتخابات در مرحله دوم نیز در هشت حوزه انتخابیه تبریز، تهران، آبادان، شیراز، کرمانشاه، خرم‌آباد، قائم‌شهر و ملایر به صورت تمام الکترونیکی برگزار می‌شود.آخرین جلسه مجلس یازدهم دو خرداد تشکیل و مراسم افتتاحیه مجلس شورای اسلامی در دوره دوازدهم، هفت خرداد ماه با حضور مسئولان کشوری و لشکری و با پیام مقام معظم رهبری برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
آغاز تبلیغات دور دوم انتخابات مجلس در آذربایجان شرقی خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار