رئیس دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی و واحد تبریز:

دانشکده هوش مصنوعی در دانشگاه آزاد واحد تبریز راه‌اندازی خواهد شد

1403/02/12 - 21:00 - کد خبر: 112408 نسخه چاپی

نصر:  رئیس دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی و واحد تبریز از راه اندازی دانشکده هوش مصنوعی در سال جدید خبر داد.

به گزارش نصر، آرش رنجبران در مراسم روز معلم گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز اولین واحد دانشگاهی دانشگاه آزاد است که در سال ۱۳۶۱ تاسیس شد و درخت تنومند دانشگاه آزاد اسلامی، مولود انقلاب است که ریشه خود را از شهر اولین‌ها تبریز پرافتخار گرفته است. 
وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با ۳۳ واحد و مرکز بیش از ۱۴۵۰ هیئت علمی دارد و بیش از ۶۳ هزار نفر دانشجو دارد و حدود ۱۹۰۰ نفر کارمند یکی از بزرگترین مرکز علمی و پژوهشی استان است. 
رنجبران گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز و علوم پزشکی مستقل با حدود ۶۰۰ هیئت علمی ۳۰ هزار دانشجو و حدود ۱۰۰۰ نفر کارمند به عنوان یکی از دانشگاه‌های پیشرو و تاثیرگذار در حوزه علم و فناوری محسوب می‌شود. دانشگاه آزاد اسلامی بدون بهره‌گیری از بودجه دولتی و بدون اینکه بار هزینه‌ای برای اداره کشور داشته باشد با افتخار بخش بزرگی از آموزش پژوهش و فرهنگ را بر عهده دارد و در حال حاضر حدود ۴۰ درصد از سهم آموزش عالی در استان به این دانشگاه اختصاص دارد. 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز افزود: بر این باوریم که بزرگترین ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک شبکه توانمند علمی و فناورانه بسترهای نوین توسعه نوآوری، ظرفیت حل مسئله است. ظرفیتی که بایستی در جهت حل مسائل و مشکلات کشور به کار گرفته شود. 
وی اذعان کرد: امروز سامانه پایش آزاد با تعریف نظام موضوعات کشور در حوزه‌های مختلف و استخراج مسائل این حوزه‌ها و پایان‌نامه‌ها و تحقیقات تحصیلات تکمیلی را به صورت نظام مند بدین مسیر سوق دهد و حدود ۳۰ درصد پایان‌نامه‌های ما به سمت حل مسائل کشور هدایت می‌شود و این افتخار بزرگیست که دانشگاه آزاد اسلامی با جدیت دنبال می‌کند و این آمار هر روز رو به افزایش است. 
رنجبران گفت: در راستای ایجاد زیرساخت‌های لازم برای تحقق ظرفیت حل مسئله و نگاه ماموریت گرایانه دانشگاه، این مرکز آموزشی اقدام به ایجاد دانشکده‌های موضوعی کرده است.
وی افزود: در حوزه‌های مختلف دانشکده مهندسی ساخت و فناوری‌های صنعتی اسفند ماه ۱۴۰۲ در واحد تبریز به عنوان اولین دانشکده مهندسی ساخت و فناوری‌های صنعتی کشور راه اندازی شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.  
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد واحد تبریز، وی از اخذ مجوز دانشکده‌های هنر و رسانه ، فرهنگ و تمدن و تعلیم و تربیت اسلامی خبر داد.
انتهای پیام/
دانشکده هوش مصنوعی در دانشگاه آزاد واحد تبریز راه‌اندازی خواهد شد خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار