مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌ شرقی خبر داد:

واریز 40 هزار میلیارد ریال سهم عوارض ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری های استان

1403/02/12 - 13:34 - کد خبر: 112388 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌ شرقی، با بیان اینکه هر ماه مبلغی به عنوان عوارض ارزش افزوده به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان پرداخت می‌شود، گفت: در سال 1402 مبلغ 40 هزار میلیارد ریال از مالیات‌های دریافتی از محل ارزش افزوده استان به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان واریز شده که نسبت به سال قبل(1401) 77 درصد افزایش داشته است.

به گزارش نصر، عیسی اورج زاده مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه مبالغ پرداختی عوارض ارزش افزوده در جهت توسعه زیرساخت‌های شهری و روستایی استان هزینه می‌شود افزود: از این مبلغ، بیست و نه هزار و 391 میلیارد ریال سهم شهرداری‌های استان، ده هزار و 390 میلیارد ریال سهم دهیاری ها و روستاهای فاقد دهیاری و مبلغ 551 هزار میلیارد ریال سهم عشایر استان بوده است.
وی، ادامه داد: از رقم بیست و نه هزار و 391 میلیارد ریال سهم شهرداری‌های استان، سهم شهرداری تبریز 16 هزار و 596 میلیارد ریال بوده که بیش از نیمی از پرداختی‌های شهرداری‌های استان را به خود اختصاص داده است.
 اورج زاده، خاطر نشان کرد: از مجموع 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده سال 1402، یک درصد سهم سلامت، چهار درصد مالیات و چهار درصد عوارض است که عوارض ارزش افزوده وصولی در هر ماه برای انجام امور عمرانی شهری و روستایی به حساب شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و در روستاهای بدون دهیاری به حساب فرمانداری‌ها واریز می شود.
وی، تصریح کرد: لازم است مصرف کنندگان کالا و خدمات به این نکته توجه داشته باشند نرخ مالیات بر ارزش افزوده ای که در سال گذشته 9 درصد بود با توجه به قانون بودجه 1403 این نرخ یک درصد افزایش پیدا کرده و معادل 10 درصد در حال حاضر بایستی نرخ ارزش افزوده را مطالبه نمایند.
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی، اطلاع‌رسانی طرح‌ها و پروژه های عمرانی افتتاح شده از محل عوارض پرداختی مودیان مالیاتی توسط شهرداری‌ها را یکی از راه‌های آگاهی‌بخشی در راستای هزینه کرد و موارد مصرف مالیات عنوان کرد و افزود: پرداخت مالیات مشارکت اجتماعی و از تکالیف حقوق شهروندی است، بنابراین باید در این خصوص فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی در راستای هزینه کرد مالیات انجام شود.
انتهای پیام/
واریز 40 هزار میلیارد ریال سهم عوارض ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری های استان نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار