مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان: 

سهم زنجان از تولید ناخالص داخلی کشور رو به افزایش است 

1403/02/11 - 14:30 - کد خبر: 112328 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: سهم زنجان با دارا بودن ۱.۳ درصد جمعیت کشور از تولید ناخالص داخلی کشور کمتر از یک درصد بود ولی طی فعالیت دولت سیزدهم این رقم روند رو به رشدی پیدا کرد و در حال رسیدن به بالای یک درصد است.  

به گزارش نصر، طیب جعفری روز سه شنبه در یادواره شهدای کارگری استان به رتبه نخست زنجان در شاخص نرخ مشارکت اقتصادی در کشور اشاره کرد و افزود: از جمعیت یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفری استان ۸۳۰ هزار نفر از جمعیت در سن کار هستند و نرخ مشارکت اقتصادی استان در فصول گذشته به طور میانگین بالاتر از ۵۰ درصد بوده است.
وی ادامه داد: خوشبختانه اقتصاد استان پاسخگوی مشارکت اقتصادی افراد جویای کار است و متناسب با رشد اقتصادی استان، شمار بیمه شدگان اجباری در زنجان از ۱۱۲ هزار نفر به مرز ۱۳۴ هزار نفر رسیده است.
جعفری در بخش دیگری از سخنان خود به روند نزولی حوادث ناشی از کار در استان اشاره کرد و ادامه داد: سالانه بیش از هشت هزار بازرسی از واحدهای تولیدی انجام می شود و با اینکه حجم کارگاههای عمرانی با اجرای پروژه نهضت ملی مسکن در استان افزایش یافته، در سایه تقویت نظارت ها، حوادث کارگری روند کاهشی داشته است.
در ادامه این مراسم از خانواده شهدای کارگری و نیز کارگران نمونه در بخش های مختلف قدردانی شد.
انتهای پیام/
سهم زنجان از تولید ناخالص داخلی کشور رو به افزایش است  خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار