خبر/

والیبالیست تبریزی به همراه تیم دانش‌آموزی کشور، قهرمان جهان شد

1403/02/11 - 09:31 - کد خبر: 112292 نسخه چاپی

نصر: پوریا آریاخواه، والیبالیست تبریزی به همراه تیم دانش‌آموزی کشور با شکست سه بر صفر آلمان، قهرمان جهان شد.

به گزارش نصر، تیم‌ملی والیبال دانش‌آموزی ایران که با شش پیروزی پیاپی مقابل اوگاندا، آلمان، بلژیک، هلند، ایتالیا و چین تایپه به فینال رقابت‌های دانش آموزان جهان راه یافته بود، شب گذشته و در ادامه بازی‌های درخشان خود در بلگراد به مصاف آلمان رفت و توانست بار دیگر این حریف خود را شکست داده و با کسب پیروزی سه بر صفر مقابل این تیم اروپایی، قهرمان والیبال دانش‌آموزان جهان شود.
شیربچه‌های تیم‌ملی والیبال دانش‌آموزی کشورمان در دست اول ۲۵ بر ۲۱، در دست دوم ۲۵ بر ۱۸ و در دست سوم با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ آلمان را مغلوب کرده و در مجموع با نتیجه قاطع سه بر صفر، عنوان قهرمانی مسابقات جهانی را از آن خود کردند.
در این دیدار دکتر حسن‌پور سفیر و دیگر اعضاء سفارت ایران در صربستان برای تشویق بازیکنان ایرانی به سالن آمده بودند و در کنار دانش‌آموزان نابغه ایرانی، جشن قهرمانی برپا کردند.
گفتنی است؛ تیم‌ملی والیبال دانش‌آموزی کشورمان ساعت ۳:۱۵ بامداد روز سه‌شنبه به ایران بازخواهد گشت.
مسعود سعادتی، مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نمایندگی از جامعه فرهنگیان این پیروزی افتخارآمیز را به ملت ایران و به ویژه استان، تبریک و شادباش گفت و برای این دانش‌آموز ساعی، آرزوی طول عمر و سلامتی کرد.
شایان ذکر است؛ پوریا آریاخواه، ملی‌پوش، هنرجوی رشته تربیت بدنی هنرستان تختی ناحیه سه تبریز و بازیکن تیم مس سونگون نیز است که درا ین دوره از مسابقات حضور یافته بود.
انتهای پیام/
والیبالیست تبریزی به همراه تیم دانش‌آموزی کشور، قهرمان جهان شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار