خبر/

واکنش عضو کمیسیون بهداشت به خبر مسمومیت ۲۹ پزشک در اثر مصرف مشروبات الکلی

1403/02/11 - 09:21 - کد خبر: 112289 نسخه چاپی

نصر: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به خبر منتشره مبنی بر مسمومیت ۲۹ پزشک در اثر مصرف مشروبات الکلی و مرگ یکی از آنها، واکنش نشان داد.

به گزارش نصر، به‌دنبال برگزاری یک مهمانی در یکی از باغ‌های اطراف شیراز، ۲۹ پزشک به‌علت مصرف مشروب تقلبی دچار مسمومیت شدند و در بیمارستان بستری هستند.
اخبار غیررسمی حاکی از آن است که چند پزشک دچار نارسایی کلیوی شده‌اند. یک پزشک زن تاکنون فوت شده و یک پزشک دیگر به کما رفته است.
برخی رسانه‌ها نیز این خبر را در گفت‌وگو با منابع آگاه تایید کرده و از دستگیری عامل فروش این مشروبات الکلی دست‌ساز خبر داده‌اند.
در همین خصوص «همایون سامه یح» عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا و در واکنش به خبر منتشره مبنی بر مسمومیت ۲۹ پزشک به دلیل مصرف مشروبات الکلی و مرگ یک نفر از آنها در شیراز گفت: به طور کلی مصرف مشروبات الکلی در ایران ممنوع و جرم است، اما مهمتر از آن جرم فردی است که مشروبات الکلی تقلبی درست می‌کند و باعث مرگ افراد می‌شود.
وی ادامه داد: بالتبع هر کسی که مشروب الکلی مصرف کند، طبق قوانین باید با او برخورد شود و برای او حد و جریمه در نظر گرفته خواهد شد، اما حکم کسی که مشروب مصرف می‌کند مرگ نیست بنابراین ما باید با افرادی که اقدام به تولید مشروبات الکلی تقلبی می‌کنند که باعث مرگ افراد می‌شود، برخورد جدی داشته باشیم.
این عضو کمیسیون بهداشت خاطرنشان کرد: براساس قانون باید با افرادی که مشروب الکلی تولید و توزیع می‌کنند پیگیری و برخورد کرد، اما ارجح‌تر از آن دستگیری و برخورد با افرادی است که به این وسیله باعث مرگ مردم می‌شوند، تفاوتی هم ندارد انسان، انسان است چه پزشک باشد و یا هر شغل دیگری داشته باشد. جان انسان باید برای ما اهمیت داشته باشد.
انتهای پیام/
واکنش عضو کمیسیون بهداشت به خبر مسمومیت ۲۹ پزشک در اثر مصرف مشروبات الکلی ایلنا - خبرگزاری کار ایران

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار