استاندار آذربایجان شرقی:

نمایشگاه اکسپو ظرفیت خوبی برای معرفی زنجیره های ارزش است

1403/02/10 - 21:02 - کد خبر: 112274 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت تلاش برای معرفی توانمندی های استان در بسترهای نمایشگاهی گفت: نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۴ ظرفیت خوبی برای معرفی زنجیره های ارزش است.

به گزارش نصر، مالک رحمتی در بازدید از نمایشگاه ایران اکسپو 2024 افزود: یکی از ابتکارات وزارت کشور در سال جاری، برگزاری نمایشگاه معرفی زنجیره ارزش است که همه استان ها بتوانند ظرفیت هایشان را در معرض دید عموم قرار دهند.
استاندار آذربایجان شرقی گفت: آذربایجان شرقی یکی از استان های صنعتی کشور و در بسیاری از موارد دارای رتبه اول است.
نماینده عالی دولت در آذربایجان شرقی ادامه داد: آذربایجان شرقی با هشت میلیارد تن، بیشترین ذخیره معدنی کشور را دارد.
رحمتی افزود: یکی از زنجیره های ارزش راهبردی برای آذربایجان شرقی، رنجیره ارزش صنایع معدنی است که در تولید کنسانتره و مس کاتدی در حال انجام طرح های عملیاتی هستیم.
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه به صنعت فرش اشاره کرد و گفت: در نمایشگاه اکسپو 2024 زنجیره کامل تولید فرش و صنایع دستی استان را به نمایش گذاشته ایم و در کنار آن زنجیره صنعت چرم، کیف و کفش نیز ارائه شده است.
رحمتی ادامه داد: در آذربایجان شرقی ظرفیت بالایی در صنایع غذایی به ویژه شیرینی و شکلات وجود دارد و صادرات این محصولات نشان دهنده جایگاه این زنجیره ارزش است و اتفاق خوبی در این نمایشگاه برای شناسایی سرمایه گذاران در طول این زنجیره ارزش، افتاده است.
وی به توانمندی های بالای استان در حوزه گردشگری نیز اشاره کرد و افزود: آذربایجان شرقی در کنار صنایع، ظرفیت های گردشگری چشمگیری هم دارد.
وی تشریح کرد: آذربایجان شرقی ظرفیت های بالایی در گردشگری تاریخی و طبیعی دارد که می تواند برای سرمایه گذاران خارجی و داخلی دارای جذابیت باشد و این ظرفیت ها در نمایشگاه اکسپو به سرمایه گذاران عرضه شده است.
استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۴ فرصتی برای امضای تفاهم نامه های دوجانبه و چند جانبه است و در این راستا، تفاهنامه ای در حضور وزیر محترم کشور مابین استان آذربایجان شرقی و کشور سوریه در سه محور اساسی به امضا رسید.
رحمتی تشریح کرد: آذربایجان شرقی در حوزه تولید لوازم یدکی و قطعات خودرو دارای افتخارات ملی و بین المللی است و بر اساس تفاهمنامه امضا شده با سوریه، مقرر شد توجه ویژه ای به این موضوع شود تا بتوانیم سرمایه گذاری های مشترکی در این عرصه داشته باشیم.
وی ادامه داد: صنایع غذایی و صادرات آن از آذربایجان شرقی به کشور سوریه از دیگر محورهای مهم این تفاهم نامه بود.
استاندار آذربایجان شرقی گفت: برگزاری چنین نمایشگاه هایی، فرصت استثنایی برای معرفی ظرفیت های کشور برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی علاقه مند به سرمایه گذاری در کشورمان، فراهم می کند تا بتوانند با این استعدادها آشنا شوند.
رحمتی بیان کرد: امیدواریم با حمایت و پشتیبانی های دولت به ویژه وزارت کشور و استانداران، شاهد رشد و تحول در همه استان ها باشیم.
رحمتی تاکید کرد: مهم ترین وجه تمایز  نمایشگاه اکسپو با سایر نمایشگاه ها، تمرکز بر زنجیره های ارزش است که می تواند بهره وری را در صنایع ما بالا ببرد. 
گفتنی است در سومین روز از نمایشگاه ایران اکسپو، تفاهمنامه همکاری اقتصادی و تجاری در سه محور مهم، مابین آذربایجان شرقی و سوریه با حضور وزیر کشور و استاندار آذربایجان شرقی به امضا رسید. 
همچنین مراسم افتتاح واحد تولیدی انواع کفش ورزشی با سرمایه گذاری ۵ میلیون و ۵۴۲ هزار و ۵۰۰ یورویی برگزار شد.
قرارداد همکاری با سرمایه گذار کشور ترکیه برای تولید جک تریلی دیگر تفاهمنامه ای بود که با حضور استاندار آذربایجان شرقی به امضا رسید.
انتهای پیام/
نمایشگاه اکسپو ظرفیت خوبی برای معرفی زنجیره های ارزش است نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار