استاندار آذربایجان شرقی:

۲۱۰ کیلومتر آسفالت آزادراه تبریز- زنجان بهسازی می شود

1403/02/10 - 09:17 - کد خبر: 112238 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به وضعیت نامناسب آزادراه تبریز- زنجان گفت: ۲۱۰ کیلومتر آسفالت آزادراه تبریز- زنجان با دستور وزیر راه و شهرسازی بهسازی می شود.

به گزارش نصر، مالک رحمتی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص بهسازی و آسفالت آزادراه تبریز- زنجان گفت: این موضوع باید توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور انجام شود.
وی افزود: عملیات ترمیم روکش آسفالت آزادراه زنجان –تبریز به طول ۲۱۰ کیلومتر شروع شده و تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.
رحمتی متذکر شد: در این مسیر دو محور مهم وجود دارد که محور اول به طول ۵۳ کیلومتر بسیار اساسی بوده و قرار است کل آسفالت این محور تعویض شود؛ ۱۶۰ کیلومتر دیگر هم نوسازی و بهسازی می‌شود.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه در مجموع در این جاده ۲۱۰ کیلومتر باید تأمین منابع شود و در اختیار مجموعه راهداری قرار گیرد که مصوب شد، ادامه داد: با ابلاغ وزیر راه و شهرسازی، بهسازی و آسفالت آزادراه تبریز- زنجان توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور به طول ۲۱۰ کیلومتر از محل منابع در اختیار سازمان مذکور با فوریت با اعتبار یک‌هزار و یکصد میلیارد تومان که ۴۰۰ میلیارد تومان از محل قیر رایگان توسط وزارت راه و شهرسازی و۷۰۰ میلیارد تومان هم از محل اعتبارات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور تأمین می‌شود.
وی افزود: آزادراه پیامبر اعظم (ص) یا همان آزادراه تبریز- زنجان یکی از موضوعات مهمی بود که در سفر روز جمعه وزیر راه و شهرسازی به استان مطرح شد چراکه همه مردم نسبت به وضعیت این مسیر معترض هستند.
انتهای پیام/
۲۱۰ کیلومتر آسفالت آزادراه تبریز- زنجان بهسازی می شود خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار