خبر/

بازارهای استان اردبیل روز دوشنبه تعطیل است

1398/10/15 - 11:15 - کد خبر: 11223 نسخه چاپی

نصر: همزمان با تشییع پیکر مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی بازارهای استان اردبیل روز دوشنبه تعطیل است.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار، اتاق اصناف ایران و همچنین سازمان بسیج اصناف کشور روز یکشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کردند: به مناسبت شهادت سردار رشید اسلام سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش بازارهای تهران و سراسر کشور در دوشنبه ۱۶ دی تعطیل است.
در این اطلاعیه تاکید شده است که مراسم بزرگداشت آن شهید بزرگوار متعاقبا اعلام خواهد شد.
دیروز نیز بازاریان اردبیل به مناسبت شهادت سپهبد قاسم سلیمانی روز شنبه مغازه‌های خود را بستند و کلاس‌های حوزه علمیه استان اردبیل نیز تعطیل شد.
مراسم بزرگداشت شهادت سپهبد قاسم سلیمانی با حضور خودجوش گروه‌های مردمی بوِیژه بسیجیان در شهرها و روستاهای استان اردبیل برگزار می‌شود.
رییس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی نیز اعلام‌کرد: امتحانات نهایی و غیرنهایی دانش‌آموزان در روزهای دوشنبه ۱۶ و سه‌شنبه ۱۷ دی برگزار نمی‌شود.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورشخ سرو ساکی ضمن تسلیت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، اظهار کرد: به اطلاع دانش‌آموزان و همکاران می‌رسانم که برای تسهیل حضور دانش‌آموزان در مراسم تشییع مجاهد الگوی تمام عیار دینی و انقلابی، امتحانات نهایی و غیرنهایی دانش‌آموزان در روزهای دوشنبه ۱۶دی و سه‌شنبه ۱۷دی برگزار نمی‌شود.
وی افزود: امتحانات نهایی دانش‌آموزان که قرار بود در این روزها برگزار شود، به ۲۴ و ۲۵ دی موکول خواهد شد و زمان برگزاری امتحانات غیرنهایی از سوی مدیران مدارس به اطلاع دانش‌آموزان خواهد رسید.
بامداد جمعه ۱۳ دی ماه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. 
بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ صادر کرده بود.
در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
وزارت امور خارجه هم با صدور بیانیه‌ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق‌العاده تشکیل داد.
همچنین سفیر سوییس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد.
انتهای پیام/
بازارهای استان اردبیل روز دوشنبه تعطیل است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار