فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی عنوان کرد:

لزوم انجام اقدامات فرهنگی و اجتماعی برای مقابله با بی‌نظمی ترافیکی

1403/02/09 - 15:49 - کد خبر: 112213 نسخه چاپی

نصر: فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی اعلام کرد: شاهد بی‌انضباطی ترافیکی در شهر تبریز هستیم و این موضوع نیازمند اجرای اقدامات متنوع فرهنگی و اجتماعی است.

به گزارش نصر، سردار علی محمدی روز یکشنبه در یکصد و نود و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز ضمن تبریک روز ملی شوراها اظهار کرد: در سال ۱۴۰۲ موفق به مهار جرایم شدیم به طوری که از لحاظ آماری عمده جرایم مربوط به سرقت بوده که با تلاش همکاران تلاشگر مجموعه مهار شد.
وی با اعلام اینکه سال گذشته افزایش دو درصدی در حوزه کشف جرم انجام یافته است، افزود: در حوزه تصادفات برون شهری توفیقات خوبی حاصل شده و آمار گویای کاهش ۱۶ نفری فوتی‌های این تصادفات است ولی متاسفانه تصادفات درون شهری در آذربایجان‌شرقی با افزایش همراه بوده است.
وی از افزایش ۱۷ درصدی در حوزه جرایم خبر داد و گفت: بیش از ۶۰ درصد وقوعات در استان کشف و در برخی موضوعات نیز موفق به کشف ۱۰۰ درصدی جرایم شده‌ایم.
فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی ضمن قدردانی از شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر تبریز به جهت همیاری و همکاری با نیروی انتظامی، تشریح کرد: با وجود اینکه شهرداری تبریز بودجه خوبی برای نصب دوربین‌های شهری پیش‌بینی کرده اما در حال حاضر تعداد دوربین کلانشهر تبریز کم است از طرفی ما خواستار اجرای ماده ۱۰۸ و تحقق بودجه آن به جهت تامین زیرساخت های موردنیاز هستیم که در سال‌جاری مصوبه خوبی در این حوزه تصویب شده و نیازمند تحقق این بودجه هستیم.
وی با اشاره به اینکه در شهر تبریز بی‌انضباطی ترافیکی وجود داشته و نیازمند اقدامات فرهنگی و اجتماعی در این باره هستیم، یادآوری کرد: سال گذشته شاهد افزایش ۴۰۰ درصدی جرایم راهنمایی رانندگی بودیم به طوری که روزانه ۲۰ هزار جریمه راهنمایی رانندگی در استان رخ می‌دهد.
وی از افزایش در خصوص ساماندهی دستفروش با بیان اینکه اوایل سال فرصت مغتنمی برای ارائه راهکار مناسب با لحاظ نیازهای دستفروشان است، خاطرنشان کرد: فرماندهی انتظامی آماده همکاری با شهرداری در خصوص ساماندهی دستفروشان و موضوعات مرتبط دیگر است.
سردار محمدی در پایان سخنان خود با اشاره به اجرای پروژه‌های متعدد در شهر و اهمیت همکاری‌ها جهت کاهش ترافیک، مطرح کرد: ضرورت دارد پیش‌بینی لازم برای مدیریت ترافیک این منطقه انجام شود تا شاهد ترافیک حاد نباشیم.
 وی در این جلسه شورا از یعقوب هوشیار شهردار و اعضای شورای اسلامی تبریز تجلیل کرد.
انتهای پیام/
لزوم انجام اقدامات فرهنگی و اجتماعی برای مقابله با بی‌نظمی ترافیکی خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار