علی لاریجانی؛

مجلس با قاطعیت پیگیر مجازات عاملان شهادت سپهبد سلیمانی است

1398/10/15 - 10:47 - کد خبر: 11220 نسخه چاپی

نصر: رئیس مجلس شورای اسلامی به ملت ایران اطمینان داد مجلس با قاطعیت پیگیر مجازات عاملان شهادت سپهبد سلیمانی است.

به گزارش نصر به نقل از فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای جلسه علنی امروز (یکشنبه 15 دی) مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت شهادت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: حادثه تکان‌دهنده روز جمعه یک‌باره شرایط منطقه و جهان را تغییر داد.
وی افزود: شهادت مجاهد نستوه حاج قاسم سلیمانی و همراهانش، ملت ایران را به سوگ نشاند.
رئیس مجلس با اشاره به نقش سردار سلیمانی در سرکوب تروریست‌های داعش تصریح کرد: ایشان بنا به درخواست دولت‌های عراق و سوریه به کمک مردم این کشورها شتافت و با طراحی دقیق شر تروریست‌ها را از سر مردم زدود. برهمین اساس شهادت او شوک عجیبی به ملت‌های منطقه وارد کرد.

ترامپ جنایتی بزرگ هم ردیف کودتای 28 مرداد و سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران مرتکب شد
لاریجانی خطاب به رییس جمهور آمریکا گفت: آقای ترامپ شما جنایتی بزرگ مرتکب شدید؛ هم‌ردیف جنایت کودتای ۲۸ مردادماه و سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران.
وی افزود: مسئولان آمریکایی با دستپاچگی اعلام کردند ما اقدام پیشدستانه انجام دادیم برای اینکه از پوشش قانون جنگل استفاده نمایند. جدای از اینکه این قانون من‌درآوردی چیزی جز قانون جنگل نیست. در همین متن خلاف واقع گفته اند، چه اقدامی پیش رو بود که شما دست به اقدام پیشدستانه زدید؟
لاریجانی خاطرنشان کرد: مسئولان آمریکایی گفته اند سردار سلیمانی می خواست در سوریه، لبنان و عراق علیه نیروهای آمریکایی اقداماتی انجام دهد. این ادعا یک دروغ بیش نیست.

اقدام آمریکا یک عملیات تروریستی جنگی محسوب می شود
لاریجانی تصریح کرد: مردم آمریکا و مجلس نمایندگان این کشور بدانند ادعای رئیس جمهور آمریکا دروغگویی برای کش دادن به یک جنایت جنگی و تروریستی است و قصد فریب دارند. اگر اسنادی دارند، علنی کنند.
وی ادامه داد: اینکه در یک فرودگاه بین المللی در یک کشور، نیروهای آمریکایی با هلی کوپتر و هواپیما یک مسئول عالیرتبه ایرانی و یک مسئول عالیرتبه عراقی را به شهادت برسانند، با هیچ یک از قواعد بین‌المللی سازگار نیست.
وی افزود: اقدام وحشیانه رئیس‌جمهور آمریکا یک عملیات تروریستی جنگی محسوب می شود که در دلِ آن نهایت بی حرمتی به ملت عراق نهفته است که بدون هیچ مجوزی شبانه و دزدانه این اقدام را انجام دادند.
لاریجانی اظهارداشت: آقای ترامپ با وحشت زدگی اعلام کرد ملت ایران و عراق پس از این اقدام جشن و سرور راه انداخته اند. همین سخن آنان نشان می دهد چقدر از واقعیت های منطقه دور هستند.

آمریکا سزای گستاخی سفاکانه را خواهد چشید
وی گفت: آقای ترامپ وزیر خارجه بی ادب شما با اطلاعات غلطی که به شما داده است، شما را در این باتلاق بی‌سرانجام انداخته است. لااقل واکنش ملت عراق و ایران را در برابر عمل جنایتکارانه خود ببینید و بفهمید چقدر بیراهه رفته‌اید.
لاریجانی با تأکید بر اینکه ملت ایران شما را نمی بخشد، گفت: سزای این گستاخی سفاکانه را خواهید چشید و شما مسئول آن هستید. شما با این کار امنیت منطقه را به مخاطره انداختید و باید پاسخگو باشید.
رئیس مجلس اظهارداشت: ملت ایران در راه انقلاب اسلامی شهدای گرانقدری تقدیم کرده است و اتفاقا در همه این جنایت ها به نحو مستقیم یا غیرمستقیم آمریکا دست داشته است. چه در دفاع مقدس که صدام را تحریک به جنگ کردید و او را مورد حمایت قرار دادید و چه حمایت از تروریست‌های ضدانقلاب که بزرگان کشور را ترور کردند و آخرین آن این جنایت بود که سردار مجاهد حاج قاسم و یارانش را به شهادت رساندید.

آمریکایی ها کلاه شان را بردارند و از منطقه فرار کنند
وی افزود: بدانید این ماجراجویی نتایج دردآوری برای شما خواهد داشت. آقای ترامپ! ملت ایران را تهدید نکنید. شما دولتی هستید که با ذلت تمام مقابل یک گروه که روزی آن را تروریست می دانستید و از طالبان به عنوان تروریست یاد می کردید، اما امروز از طالبان درخواست امان می کنید تا کلاهتان را بردارید و فرار کنید و آنها هستند که به شما فرمان می دهند.
رئیس مجلس خاطرنشان کرد: شما امروز در مقابل ایران در باتلاقی گرفتار شده اید که چندین برابر قاره اروپا است. شما به خاطر نادانی خود جان آمریکایی‌ها را در این منطقه بسیار وسیع به خطر انداخته‌اید.
لاریجانی به آمریکا توصیه کرد بهتر است قبل از هر چیز کلاهتان را بردارید و از منطقه فرار کنید.
رئیس مجلس گفت: به نمایندگان ملت و آحاد ملت شهادت سرباز پاک باخته اسلام حاج قاسم سلیمانی، شهید حاج ابومهدی، شهید پورجعفری، شهید مظفری نیا، شهید طارمی و شهید زمانیان را تبریک و تسلیت عرض می کنم.

ملت یکصدا از مسئولان پاسخ درخور و کوبنده را می طلبند
وی تأکید کرد: هوشیاری ملی در ایران آنقدر چشمگیر بود و هست که همه ملت در عزای این عزیزان به صحنه آمده اند و با یک همبستگی ملی در مقابل ستم آمریکایی ها ایستادند و یکصدا از مسئولان پاسخ درخور و کوبنده را می طلبند.
وی گفت: ملت عزیز ایران، همه مسئولان کشور خادمان شما هستند و دستور و خواست شما را برای پاسخ کوبنده روی چشم می‌گذارند.
وی افزود: همان گونه که رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که فرمودند در مقابل کسانی که به عزت ملی کشور را جسارت کردند پاسخ کوبنده دهید، مجلس شورای اسلامی به ملت عزیز عرض تسلیت دارد و در مقابل اقدامات خالصانه سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی سر تعظیم فرود می‌آورد.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی با قاطعیت پیگیر مجازات عاملان این حادثه خواهد بود و ملت ایران باید همبستگی خود را حفظ کنند که این موضوع کلید پیروزی ملت در پیروزی‌هاست.
انتهای پیام/ 
مجلس با قاطعیت پیگیر مجازات عاملان شهادت سپهبد سلیمانی است خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار