استاندار زنجان؛

بی‌خردان استکبار، تقاص بسیار بدی از شهادت سردار سلیمانی پس خواهند داد

1398/10/15 - 10:30 - کد خبر: 11214 نسخه چاپی

نصر: استاندار زنجان گفت: امروز حضور باشکوه مردم هم در ایران و هم در عراق، نشان داد که بی‌خردان و فاسدان استکبار به‌حتم تقاص بسیار بدی از اقدام خود در شهادت سردار قاسم سلیمانی پس خواهند داد.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، فتح‌الله حقیقی شامگاه دیشب در جلسه هماهنگی تولید و رونمایی از فیلمنامه سریال شهید شهریاری با تبریک و تسلیت شهادت سردار رشید اسلام، قاسم سلیمانی اظهار داشت: قرار است در تمام شهرستان‌های استان، مراسم باشکوه مردمی در گرامیداشت یاد و خاطره این سردار افراز برگزار شود.
وی با اشاره به حضور باشکوه مردم در مراسم گرامیداشت این شهید در حسینیه عاشقان ثارالله زنجان، خاطرنشان کرد: از پایتخت شور و شعور حسینی انتظار این اقدام می‌رفت.
حقیقی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه رییس سازمان انرژی اتمی همیشه عنایت و توجه ویژه‌ای به شهدا دارند، گفت: امیدواریم مساعدت لازم انجام شود تا ساخت سریال شهید شهریاری به صورت عملی، کلید خورده و در موعد مقرر نیز به اتمام برسد.
وی اظهار داشت: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز به مساعدت در ساخت این سریال متعهد شده است که مشکلی از این بابت وجود ندارد.
حقیقی خاطرنشان کرد: بهتر است زمانبندی اجرای پروژه و تعهدات طرفین نیز صورتجلسه شود تا هر یک در موعد مقرر به تعهدات خود عمل کنند.
استاندار زنجان افزود: ناظر و رابط برای این کار مشخص شود تا بعد از ابلاغ کتبی ناظر، تعهدات مالی طرفین نیز مرحله‌به‌مرحله پرداخت شود.


تولید سریال برای ماندگاری تاریخ است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان نیز گفت: تولید سریال هرچند دیر شده اما برای ماندگاری در تاریخ و آشنایی نسل بعدی با مفاخر کشور بسیار خوب است.
حجت‌الاسلام علی خاتمی اظهار داشت: ۵۵ میلیون نفر از جمعیت کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی به دنیا آمده و شرایط آن زمان را ندیده‌اند که تولید چنین سریال‌هایی می‌تواند به این امر کمک کند.
وی خاطرنشان کرد: مسئولیت ما این است که تاریخ را به نسل بعدی معرفی کنیم زیرا ریشه ملت ایران در عمق تاریخ است.
خاتمی با بیان اینکه شهید شهریاری در زمان خودش، تک بود، گفت: به برکت شهید شهریاری، شهریاری‌های دیگری تکثیر شده و راه وی را ادامه می‌دهند.
وی تاکید کرد: برای تولید این سریال باید به بحث‌های هنری، فرهنگی و محتوایی توجه شود زیرا مهم هستند.
سریال شهید شهریاری در ۳۰ قسمت و در مدت یک سال با مشارکت سازمان انرژی اتمی، سازمان صداوسیما و استانداری زنجان تولید خواهد شد.
مجید شهریاری، استاد دانشگاه شهید بهشتی و از دانشمندان هسته‌ای ایران بود که در سال ۱۳۴۵ در زنجان متولد شد و در هشتم آذر ۱۳۸۹ توسط رژیم صهیونیستی و با همکاری اطلاعاتی منافقین در یک عملیات تروریستی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
انتهای پیام/
بی‌خردان استکبار، تقاص بسیار بدی از شهادت سردار سلیمانی پس خواهند داد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار