رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی؛

برنامه‌های دهه کرامت خانواده محور است

1403/02/08 - 15:27 - کد خبر: 112138 نسخه چاپی

نصر: رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: برنامه های فرهنگی و بصیرتی دهه کرامت امسال در استان خانواده محور برگزار می شود.

به گزارش نصر، حجت الاسلام میکائیل اسکندری روز شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی بزرگداشت دهه کرامت و آیین های مربوط به بزرگداشت ۱۴ خرداد سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام راحل و قیام ۱۵ خرداد، افزود: نهادهای فرهنگی باید برنامه های ویژه خود برای این دهه را به دبیرخانه ستاد ارسال کنند تا با زمان بندی و برنامه ریزی دقیق آحاد مردم را برای حضور و شرکت در این برنامه ها دعوت کنیم.
وی هدف اصلی از اجرای برنامه های مربوط به دهه کرامت را توجه به نهاد خانواده اعلام و اظهار کرد: بر همین اساس انتظار می رود تمام ادارات، سازمان ها و نهادهای دولتی و عمومی حداقل برای اجرای یک ویژه برنامه برنامه ریزی کنند تا در طول ۱۰ روز این برنامه ها به شکل باشکوه و با مشارکت خانواده ها برگزار شود.
اسکندری فضاسازی محیطی توسط شهرداری ها، اجرای جنگ های شادی در بوستان ها، برپایی ایستگاه های صلواتی، اعطای تخفیف های ویژه از سوی نهادهای خدمات رسان همچون دستگاه قضائی، شهرداری ها، میراث فرهنگی و اجرای برنامه های فرهنگی در امامزاده ها و تجلیل از بانوان نمونه، تدوین برنامه های فرهنگی در مساجد، مدارس، دانشگاه ها و مراکز مذهبی را از جمله رئوس برنامه های مربوط به دهه کرامت در آذربایجان شرقی برشمرد.
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی به روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد مصادف با ارتحال امام راحل و قیام تاریخی مردم ایران ضد رژیم ستم شاهی اشاره و اضافه کرد: برای اجرای ویژه برنامه های این دو روز تعداد ۱۴ کمیته در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی راه اندازی شده است که باید در حوزه های تخصصی وارد شده و برنامه های جامع خود را برای برگزاری باشکوه این دو رویداد ارایه دهند.
اسکندری تبیین ابعاد شخصیتی امام خمینی (ره)، آماده سازی مساجد و پایگاه های بسیج، راه اندازی گروه سرود دانش آموزی با محوریت سوگواری، اجرای برنامه های متنوع برای جانبازان و ایثارگران، مسابقات نقاشی، تبیین و تشریح وصیت نامه امام راحل، برنامه های مختلف ورزشی، توزیع اقلام معیشتی برای نیازمندان و اجرای مسابقات فرهنگی و کتابخوانی در فضای مجازی، برگزاری نشست های تخصصی اندیشه های امام را از جمله برنامه های مدنظر برای ۱۴ و ۱۵ خرداد ماه اعلام کرد.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فیقه در آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه باید در برنامه های دهه کرامت مساله خانواده و بانوان جامعه بیش از پیش مورد توجه باشد، یادآور شد: در حال حاضر دشمنان اسلام و انقلاب بیشترین هجمه های فرهنگی خود را معطوف بنیان خانواده کرده اند که برای مقابله با این توطئه ها باید به لحاظ فرهنگی و اجتماعی برنامه های بسیار وسیع و مهمی در استان تدارک دیده شود.
حجت الاسلام علی فقیه توجه به سبک زندگی ایرانی و اسلامی را مورد اشاره قرار داد و افزود: امروز پدیده های ضدفرهنگی همچون بی حجابی، سگ گردانی و هرج و مرج در فضای مجازی به یکی از دغدغه های اصلی خانواده ها تبدیل شده که باید برای مقابله با این معظلات اجتماعی، بسته های فرهنگی آماده کرد که دهه کرامت بهترین فرصت برای این فعالیت ها است.
به گزارش ایرنا، حدفاصل سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و حضرت امام رضا (ع) برابر با اول تا یازده ذیقعده مصادف با ۲۱ تا ۳۱ اردیبهشت ماه جاری به عنوان دهه کرامت نامگذاری شده است.
انتهای پیام/
برنامه‌های دهه کرامت خانواده محور است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار