معاون بهداشت و درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان؛

واکسیناسیون چهار هزار زائر بیت الله الحرام در آذربایجان شرقی آغاز شد

1403/02/06 - 22:51 - کد خبر: 112069 نسخه چاپی

نصر: معاون بهداشت و درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی گفت که در آستانه فرا رسیدن موسم حج و به منظور حفظ سلامت زائران بیت‌الله الحرام و عوامل حج استان عملیات واکسیناسیون حجاج آذربایجان شرقی از امروز آغاز شد که طی آن چهار هزار زایر واکسینه می شوند.

به گزارش نصر، حامد آقاجان زاده پنجشنبه با اشاره به ضرورت انجام واکسیناسیون برای زائران، اظهار کرد: متقاضیان حج تمتع امسال استان طبق نوبت اعلام شده از امروز تا شانزدهم اردیبهشت ماه فرصت دارند برای انجام واکسیناسیون اجباری به مراکز تعیین شده مراجعه کنند.
وی افزود: هر فرد متقاضی سفر به حج تمتع باید پانزدهم روز قبل از اعزام، واکسن مننژیت را به منظور ایمن سازی در مقابل این بیماری دریافت کرده باشد.
آقاجان زاده در خصوص تزریق واکسن مننژیت برای متقاضیان، توضیح داد: تزریق این واکسن برای افرادی که در دو سال گذشته آن را دریافت نکرده‌اند، الزامی است.
معاون بهداشت و درمان هلال احمر استان با بیان اینکه در تبریز حدود چهار هزار نفر شامل متقاضیان اعزام، عوامل کاروان‌ها و عوامل آشپزخانه واکسینه می‌شوند، خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت زمانی برای تزریق واکسن حجاج، ظرفیت پذیرش و انجام واکسیناسیون زائران غیر آذربایجان شرقی را نیز در تبریز با توجه به موقعیت مسافرپذیر این شهر داریم.
وی همچنین به آمار زائران حج تمتع امسال استان اشاره کرد و گفت: شمار متقاضیان حج تمتع امسال آذربایجان شرقی سه هزار و ۹۵۱ نفر است که در قالب ۲۸ کاروان به این سفر معنوی اعزام خواهند شد، پانزدهم کاروان از این تعداد متعلق به زائران تبریزی است.
انتهای پیام/
واکسیناسیون چهار هزار زائر بیت الله الحرام در آذربایجان شرقی آغاز شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار