خبر/

زیرساخت های ورزش چوگان در شهرستان تبریز توسعه می‌یابد 

1403/02/06 - 09:10 - کد خبر: 112020 نسخه چاپی

نصر: فرماندار شهرستان تبریز از توسعه زیرساخت های ورزش چوگان در این شهرستان خبر داد. 

به گزارش نصر، یونس فاتح ظهر امروز _دوشنبه سوم اردیبهشت_ در دیدار با رئیس فدراسیون چوگان جمهوری اسلامی ایران با بیان این مطلب اظهار کرد: توجه به مقوله ورزش، از جمله رشته چوگان یکی از اساسی ترین مباحث مورد نظر است که باید در راستای توسعه زیرساخت های این رشته ورزشی که مورد  توجه مقام معظم رهبری است، اقدامات لازم صورت پذیرد. 
وی افزود: متاسفانه در سال های گذشته اقدامات مطلوبی در این خصوص صورت نگرفته که انتظار می رود با برگزاری نشست تخصصی با حضور ذی‌نفعان و علاقمندان رشته سوارکاری و چوگان در شهرستان تبریز، عقب ماندگی های موجود رفع شود. 
فرماندار تبریز در ادامه ضمن پیشنهاد تدوین کتاب معرفت شناسی رشته چوگان، اذعان کرد: باید در راستای زنجیره خلق ارزش در رشته ورزشی چوگان اقدامات ارزشمندی صورت گیرد. 
وی به نامگذاری یکی از میادین تبریز با نام عنوان چوگان اشاره کرد و گفت: به منظور ترویج و تبلیغ رشته چوگان در بین شهروندان و همچنین جذب توریسم ورزشی، یکی از معابر شهری تبریز به نام چوگان مزین می‌شود. 
فاتح همچنین با اشاره به برگزاری مسابقات ورزشی کشورهای نوروزگاه در ۱۱ رشته ورزشی اظهار کرد: در راستای اضافه کردن رشته چوگان به این مسابقات، رایزنی و نامه نگاری ها از سوی فرمانداری تبریز صورت می‌گیرد. 
در ادامه این نشست، اصغر ناظری، رئیس فدراسیون چوگان جمهوری اسلامی ایران از تامین منابع برای توسعه زیرساخت های این رشته ورزشی در استان آذربایجان‌شرقی خبر داد و افزود: فرماندار شهرستان تبریز نگاه ویژه ای به رشته ورزشی چوگان دارند که این مسئله موجب توسعه این ورزش خواهد شد. 
وی افزود: چوگان تنها یک رشته ورزشی نیست بلکه تاریخ، هویت و میراث ملی ماست که باید اقدامات لازم و حمایت های دلسوزانه در این خصوص صورت گیرد. 
رئیس فدراسیون چوگان جمهوری اسلامی ایران همچنین از حمایت این فدراسیون از پایان‌نامه دانشجویان در خصوص رشته چوگان خبر داد.
انتهای پیام/
زیرساخت های ورزش چوگان در شهرستان تبریز توسعه می‌یابد  نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار