مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا؛

تعبد و تدین عامل اصلی اثرگذاری سپاه است

1403/02/05 - 15:00 - کد خبر: 111985 نسخه چاپی

نصر: مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا گفت: تعبد و تدین ناشی از آموزش های راهبردی عقیدتی سیاسی، عامل اصلی و مهم در اثرگذاری و نقش آفرینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

به گزارش نصر، حجت الاسلام عبدالرحیم نجفقلی زاده سرایی روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت فرا رسیدن هفته عقیدتی سیاسی، با بیان اینکه هم اکنون سپاه مقتدر در کنار سایر نیروهای مسلح ایران اسلامی در نبرد ناشناخته با دشمن قرار دارد، اظهار کرد: به دلیل اعتقادات عمیق دینی، ایمان و تقوا و همچنین برخورداری از توان رزمی و روحی بالا امروز شاهد شکست پی در پی دشمنان در این عرصه هستیم.
وی یکی از ویژگی های مهم پاسداران را عمل به رهنمودهای رهبری دانست و با بیان اینکه این نیروهای شجاع و دلاور بیانات رهبری را برای خود حجت شرعی می دانند، افزود: عملیات وعده صادق نمونه روشن از این خصوصیت است که تمام جهان را تحت تاثیر قرار داد و موشک باران سرزمین های اشغالی به تیتر اصلی اخبار رسانه ها جهان تبدیل شد که این همان اثرگذاری ناشی از تعبد و تدین است.
نجفقلی زاده سرایی انتقام از اسرائیل غاصب را نشانه ای از عزم و اراده راسخ ملت ایران در دفاع از مردم مظلوم فلسطین دانست و ادامه داد: این امر تعمیق عنصر ایمان در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که برای دشمنان همچون خاری در چشم می ماند.
وی برگزاری آموزش های مختلف عقیدتی و سیاسی، دوره های معنوی و انس با قرآن از سوی عقیدتی سیاسی سپاه را یکی از دلایل مهم در تعمیق باورهای دینی و عشق به وطن و دفاع از آب و خاک کشور دانست و یادآور شد: با وجود نیروهای مسلح جان بر کف، ولائی و مومن امروز هیچ کشوری جرات نگاه چپ به ایران اسلامی را ندارد.
نجفقلی زاده سرایی به برنامه های گوناگون سپاه عاشورا در هفته عقیدتی سیاسی از هشت تا ۱۴ اردیبهشت اشاره و اعلام کرد: برگزاری نشست های بصیرتی، سیاسی و بصیرت افزایی، گفتمان های دانشجویی و کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها، تجلیل از حلقه های صالحین در رده های مختلف، بسیح اقشار، غبارروبی از مزار شهدا، نشست های تخصصی سیاسی و عقیدتی در حوزه های مقاومت و حوزه های علمیه، تبیین آثار شهید مطهری در مدارس و دانشگاه ها و نواخته شدن زنگ سپاه معلم از جمله برنامه های این هفته در آذربایجان شرقی است.
وی تجلیل از هادیان سیاسی و معلمان نمونه و نیز دیدار با علمای شاخص در شهرستان های مختلف را از دیگر برنامه های هفته عقیدتی سیاسی در استان برشمرد و افزود: هادیان سیاسی از جمله نیروهای بسیار مجرب و زبده سپاه در مسیر آموزش های عقیدتی و فرهنگی هستند که بدون منت و با تفکرات بسیجی و انقلابی برای پیشبرد اهداف معنوی این مجموعه تلاش می کنند.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا آشنایی با مبانی دینی، تعمیق باورهای دینی، افزایش عزم و اراده ملی، تقویت ایمان ، تقوا و طهارت روحی و معنوی را از اهداف اصلی فعالیت های سازمان عقیدتی سیاسی در سپاه عاشورا بیان کرد.
نجفقلی زاده روز شمار هفته عقیدتی سیاسی امسال را به شرح زیر اعلام کرد:
شنبه ۸ اردیبهشت: شهید مطهری؛ خدا محوری و اعتقاد به معاد
یکشنبه ۹ اردیبهشت: شهید مطهری؛ ترویج معنویت و اخلاق _ تربیت نسل جوان انقلابی و متدین
دوشنبه ۱۰ اردیبهشت: شهید مطهری؛ تلاش برای زمینه سازی ظهور
سه شنبه ۱۱ اردیبهشت: شهید مطهری؛عدالت و مبارزه با فساد _ جهاد تبیین
چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت: شهید مطهری؛ استکبار ستیزی _ شناخت فتنه های زمان
پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت:شهید مطهری؛ ترویج سبک زندگی اسلامی و مقابله با فرهنگ غربی
جمعه ۱۴ اردیبهشت: شهید مطهری؛ فریاد مطهر، مهدویت و ولایت مداری
 ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری در سال ۱۳۵۸ به عنوان روز عقیدتی سیاسی در سپاه نامگذاری شده است.
انتهای پیام/
تعبد و تدین عامل اصلی اثرگذاری سپاه است نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار